Půvabná herečka Městského divadla Brno a nositelka divadelní Thálie Alena Antalová (*1972 v Bratislavě) na sebe výrazněji upozornila coby partnerka Tomáše Töpfera v Četnických humoreskách či jako jedna z hlavních hrdinek svého času nejpopulárnějšího českého tv seriálu Pojišťovna štěstí.

Kromě rozvětvené rodiny (3 dcery a 1 syn v predškolním a mladším školním věku) se naplno věnuje nejen herecké kariéře, ale i práci pro televizi. Hektický život a náročné povolání + přirozená potřeba vypadat „k světu“ svedly Alenu dohromady se špičkovou kosmetickou značkou MATIS Paris, která splňuje vše, co moderní žena potřebuje a po čem touží. Slovo dalo slovo a Alena se stala pro letošní rok oficiální tváří MATIS Paris v České republice.

Matis

Jak a kde si vybíráte kosmetiku?
Jsem velký fanda na vůně - mám své stálice pro dobrou náladu, které prostě musím mít, „i kdyby na chleba nebylo“. Pro ty si chodím pravidelně do FAnn parfumerií. Trochu jinak se to má s výběrem péče. Prozatím mi šetřila čas kamarádka - nadšenec na všechny kosmetické novinky, která mi vybírala péči i líčení přímo na míru a většinou se i správně trefila. Teď mne díky spolupráci se značkou MATIS Paris čeká velké dobrodružství při objevování toho, co by moje pleť ráda a těším se, čím vším ji budu rozmazlovat.

Co musí kosmetická péče podle vašich představ splňovat?
Nemám ze svého stárnutí žádný špatný pocit, prostě to beru tak, že člověk pořád nemůže vypadat na dvacet. Na druhou stranu v každé fázi života lze působit pěkně. Proto jsem si už dávno zvykla používat skutečně kvalitní denní, noční i oční krémy a poslední dobou i séra. Dřív pro mne bylo pravidlem navštěvovat kosmetický salón, teď si při péči o děti ne pokaždé lze „ukrást“ pro sebe celých 90 minut na kompletní ošetření. I proto jsem přivítala spolupráci s MATIS Paris, kdy jsou její součástí i pravidelné návštěvy FAnn beauty centra.

Jak často se líčíte a jak dbáte na odlíčení?
Líčení si užívám hlavně v divadle, kde mi pomáhá dostat se správně „do role“. Výraznější líčení na scénu kompenzuji tím, že v civilu se prakticky nemaluji, nebo - když už není vyhnutí - zvládnu to cestou autem při stání na červenou. Jestli si opravdu na něco potrpím, pak jsou to upravené nehty nalakované nějakým pěkným odstínem. Make-up používám pokud možno obohacený o ochranu před sluníčkem (SPF - pozn. red.) a mým tajemstvím je aplikace rozjasňující báze pod make-up, která mi během okamžiku „odmaže“ pár let. Na čem si ale zvlášt dávám záležet, to je kvalitní odstranění make-upu, přece jen nikdo nemládneme. Nové šaty si koupím, ale novou pleť už ne, proto se jí věnuji a hodlám pravidlo „do postele vždy odlíčená“ naučit i všechny tři dcery.

Nadělujete svému manželovi speciální pánskou kosmetiku?
Můj muž nepatří k těm, kdo by o sebe nedbali, a zvlášť si potrpí na pěkné vůně. Ale sebekriticky přiznávám, že s pánskou kosmetikou teprve začínáme. Sice už jsem mu jednou nadělila k Ježíšku celou řadu pleťové kosmetiky pro muže, musela jsem ho pak ale do jejího vyzkoušení trochu nutit. Třeba se to časem poddá, až zjistí, že mít ošetřenou pleť je nejen hodně příjemné, ale hlavně zdravé.

Čím vás značka Matis Paris zaujala?
Díky svým návštevám ve FAnn parfumeriích jsem MATIS znala „od vidění“ už dřív, ale zatím jsem ji nikdy soustavněji nezkoušela. Proto mne mile překvapilo, když jsem byla oslovena coby její budoucí tvář a moc se těším na fázi vzájemného poznávání. Čím si mne ale už od prvního setkání získala na celé čáre, to jsou „čisté“ vůně jejích kosmetických přípravku. Líbí se mi denní krém Le Jour z kaviárové řady Réponse Premium. Abych se přiznala, kaviár znám spíš podle chuti, a tak mne docela překvapilo, že se používá i v kosmetice. Ale podle toho, co už teď vím, je to doslova poklad, který má na unavenou pleť fantasticky blahodárný účinek. Můžu to potvrdit i ze své vlastní zkušenosti. Za těch pár dnů, co Le Jour používám, vidím i cítím, že mi doslova omládl oblicej. Kůže není napnutá, ale na dotek nádherně jemná.

Čemu se nyní věnujete profesně - ať už v divadle, nebo v televizi?
Vzhledem k tomu, že jsem stále ješte s nejmladší dcerou (*2012) na mateřské dovolené, tak si

práci „užívám“ spíš okrajově. Koncem loňského roku jsem nicméně měla na své domovské brněnské scéně premiéru skvělého dramatu Podivný případ se psem. Hraju v něm vážnou roli maminky autistického syna a tohle predstavení mi pokaždé připomene, jaký velký dar máme, jsou-li naše děti zdravé.

Matis

Děkuji vám za rozhovor.

Foto: Zbynek Maderyc, make-up a vlasy Martina Mašová.

Reklama