sex

Oslovil jsem dvě své kamarádky, abych se jich zeptal na jejich názor na sex. O obou vím, že jejich sexuální život je absolutně odlišný. Aleně je devatenáct a sexuálně žije od šestnácti let, za tu dobu vystřídala přes stovku partnerů. Evě je jednadvacet a první sex si užila v sedmnácti, od té doby chlapy moc nestřídá, má teprve druhého...

Je ti jedno, s kým spíš?
Eva:
No, tak to rozhodně. :) Samozřejmě že NENÍ. Já ve svejch 21 mám za sebou jenom dva sexuální partnery. S jedním spím doteď. :D Což asi hovoří za vše. Jasně že jsou lidi, o kterých tvrdím, že bych si dala říct, ale oni si neřeknou, takže zase smůla. :D
Alena: Spím s chlapy, kteří mě sexuálně přitahují, s žádným bezďákem bych nešla. :-D

A kolik si myslíš, že je tak normální mít za život sexuálních partnerů?
Alena:
Normální? To je každýho věc, pro mě je asi normální něco jinýho než pro jeptišku.
Eva: Kolik? No, těžko soudit. To spíš záleží na nátuře toho danýho člověka. Fakt si netroufnu na žádný číslo.

Snila jsi o tom, že tvůj první bude ten jediný?
Eva:
Možná jsem o tom naivně snila ještě někdy v pubertě, ale jsem ráda, že to tak nedopadlo. :)
Alena: Která holka o něčem takovym nesní. A pak, když jí dá první kluk vale, tak se hroutí... Jo, stalo se mi to, ale dneska už jsem jinde.

Co si myslíš o lidech, kteří mají sex jako zábavu? Neřeší, když si s někým užijí jen tak bez zábran?
Eva:
No, poslední dobou si říkám, že být single, třeba bych to i zkusila. Pokud to nedělají denně s někým jiným (vlastně i pokud to dělají), je to jejich věc. Někdy člověk asi potřebuje vyventilovat to pnutí a užít si. V jiném světle vidím ty, kteří provozují sex na jednu noc, ačkoli jsou zadaní. Ale pořád je to jejich problém.

Co si myslíš o lidech, kteří se k sexu staví, řekněme, zodpovědněji?
Alena:
Jak jako zodpovědněji?

Myslím lidi, kteří vystřídají za život jen tolik partnerů, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky...
Alena:
No a co je na tom zodpovědnějšího? Vím o sexu všechno, dokážu si ho maximálně užít a kluci, se kterými jsem spala, nikdy nelitovali. :) Prostě mě to baví. Nejsem žádná šlapka, která by střídala chlapy jak na běžícim pásu. Prostě si užívám, ale dělám to bezpečně. Nevychrápu se s každym bez ochrany, nejsem blbá.

Jak chápeš pojem věrnost?
Eva:
Věrnost je pojem relativní. Máme věrnost citovou a věrnost fyzickou. Nejlepší je kombinace obojího. Tzn. nikoho jinýho nemiluju, s nikým jiným nespím. Ale to by mělo platit u obou partnerů. Ačkoliv pak může být ve vztahu trochu nuda. Ale říkám, že jen MŮŽE, taky nemusí. Nezávazný flirt, který jenom tím flirtem zůstane, za nevěru nepovažuju. Občas to potřebuje každý.
Alena: Odděluju věrnost od sexuální věrnosti. To, že s někým spím, přece ještě neznamená, že svého partnera nemiluju.

A nebojíš se, že tenhle přístup bude jednou tvému stálému partnerovi vadit?
Alena:
Tak to nebude muj stálej partner, no. Teď zrovna chodim s klukem, se kterým to máme nastavený stejně, sexuální věrnost neřešíme.

Nebojíš se pohlavních nemocí?
Alena:
Ne. Bez ochrany to dělám jen s jedním.

Co si myslíš o slově promiskuita?
Eva:
No, pokud se o někom řekne, že je promiskuitní, vidím to tak, že jde s každým bez ohledu na situaci nebo stav (svůj i toho druhého).

Řekla bys, že jsi promiskuitní?
Alena:
Ach jo - to zní jako nějaká nadávka. Jo, asi podle nějakejch pruďasů jsem, ale je mi to šumák, co si kdo myslí. Já taky nikoho neodsuzuju.

Reklama