Hollywoodský herec Alec Baldwin (50) se přiznal, že vážně přemýšlel o sebevraždě. Stalo se tak poté, co se na internetu objevil jeho vzkaz, v němž své jedenáctileté dceři Ireland nadával a pojmenoval ji „sprosté, bezohledné malé prase".

Kdosi neznámý se totiž zmocnil Baldwinových písemných vzkazů, které herec dceři nechal, když se jí několikrát nemohl dovolat. Ty pak zlomyslník umístil na web. Vzkaz, kde Baldwin dceři sprostě vynadal, byl reakcí na to, že Ireland nereagovala na jeho volání. A na hovor s dcerou měl Baldwin podle soudu právo.

„Jel jsem po dálnici Taconic a směřoval do hotýlku v Berkshirských horách. Začal jsem přemýšlet o tom, jaké malé městečko bych si vybral k tomu, abych se tam jel zabít. Nebo možná nějaký mírně odlehlý přírodní park v Massachusetts, kam bych zajel a něčím bych se tam předávkoval. Pak jsem se vrátil do New Yorku a celé týdny mne pronásledovala každou noc představa, jak skáču z okna,“ píše Baldwin ve své nové knize Slib nám samým.

Otcovská láska k Ireland, jeho jedinému dítěti z manželství s herečkou Kim Basingerovou, mu ale naštěstí pomohla změnit postoj k celé věci a černé myšlenky zaplašit. V době, o které v knize píše, se Baldwin už šestým rokem přel se svou bývalou manželkou Kim o poručnictví jejich dcery.
Reklama