Milé ženy a muži-in,
 
nemůžu říct, že bych měla s alkoholem dobré zkušenosti. V mém životě zatím třikrát sehrál nemilou roli.
 
Poprvé mi bylo třináct let a byla jsem pozvaná na Silvestra s mým o pět let starším bratrem. Asi by vše dopadlo dobře, kdyby kdosi nedostal ten hloupý nápad připít si s každým. Celkem se nás sešlo patnáct. No... já byla ta hloupá, kdo to dodržel. Tajně jsem upíjela, aby mě bráška neviděl. Domů jsem dorazila ani nevím jak. Rodiče byli nešťastní hlavně ve chvíli, kdy jsem vše nejlepší do Nového roku přála řediteli ZŠ, který Silvestra trávil u nás, a moc jsem ho chtěla políbit.
 
Podruhé už jsem byla na vejšce a opět byl Silvestr. Tentokrát jsem o půlnoci slibovala silně podnapitá rodičům mého chlapce, že jestli udělám zkoušky, které mě čekaly, jejich syna si vezmu. Zkoušky jsem udělala a s chlapcem se rozešla.
 
Potřetí u mě alkohol opět sehrál neveselou úlohu. Byla jsem s manželem na vánočním večírku jejich firmy. Konal se v jedné "lepší" restauraci. Manžel mi řekl, že mi objedná láhev vína, že stejně ho prý piju jako vodu, tak by se číšník s těmi dvoudeckami naběhal. No nic... Přišla servírka a přinesla láhev bílého vína. Vzala jsem láhev ze stolu a podotkla, že jsem fakt zvědavá, jak to víno otevřeme, ale to už servírka držela v ruce vývrtku... Nalila mi necelou sklenku a čekala. Bohužel já neznalá, nevěděla, že mám k vínu přičichnout, podívat se proti světlu, poválet na jazyku a říct, může být. To už na mě můj  lehce brunátný muž houknul, protože já dál nechala servírku netrpělivě stát. A protože jsem ze sebe udělala už tak pitomce, hlasitě jsem si ze skleničky usrkla a řekla: ,,Ale jó, to jde!"
 
Nemusím vám psát, že ten večer se mnou můj muž moc nemluvil, ale teď už to dává jako historku k dobru. Jen si říkám, co kdy zase vyvedu, ale na druhou stranu Vánoce a Silvestr jsou docela daleko:o)
 
janynka76


Děkujeme za zajímavé povídání :)

Nu, ono víno se musí umět pít - já jednou zděsila svého přítele vinaře, když jsem si chtěla jakési "vynikající" víno smíchat s colou, protože na mě bylo moc kyselé :)

Opíjíte se spíše na slavnostních příležitostech, nebo na soukromých akcích? Nebo jen tak decentně upíjíte? Nebo nepijete vůbec? Proč? Napište nám své názory a zkušenosti!

redakce@zena-in.cz

Reklama