Kající se útočníci s právničkou na TKKauza útoku na předsedu ODS Mirka Topolánka, kterého minulý týden v pátek zranili čtyři najatí muži v Hustopečích kamenem do hlavy, se čím dál více zamotává. Začíná nabírat obrat „doleva“.

Ukazuje se, že jeden z útočníků dělal ochranku na loňském pohřbu Václava Kočky mladšího. Toho vloni v pražské restauraci Monarch po křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka zastřelil kontroverzní hoteliér Bohumír Ďuričko.

Václav Kočka starší, otec zavražděného, je přitom dlouholetým přítelem Jiřího Paroubka, stejně jako šéfa ochranky (a tudíž i šéfa dotyčného útočníka) Václava Zahradníka, který pohřeb pro přítele zdarma organizoval.

Nechutné předvolební „šarády“?

Minimálně dva ze čtyř útočníků na Topolánka byli v 90. letech napojeni na neonacistické hnutí. „Máme v archivu jeho fotografii z března 1992, kdy se s ostatními neonacisty snaží napadnout anarchisty na Václavském náměstí,“ uvedlo hnutí Antifa o jednom muži z povedeného „čtyřlístku“, který v pátek zranil šéfa ODS.

Útočníci se podezřele rychle sami přihlásili policii, a tvrdili, že házeli pouze vajíčky. Celou akci prý podnikli kvůli finanční odměně a svého „nerozvážného“ činu nyní litují. Neopomněli ovšem vyšetřovatele nasměrovat do tábora ODS, kde si útok měli objednat – zřejmě aby zvýšili volební preference svého lídra, kandidujícího v blížících se volbách do poslanecké sněmovny za Jihomoravský kraj.

Pochybnosti stran „podezřelého“ útoku a domněnky o zinscenování akce i s dobrovolným přiznáním narůstají. Čím dál víc se podobají praktikám konkurenční ČSSD, která se neštítí používat špehování, osočování a nainscenované pseudoútoky.

Teď už se jen můžeme těšit, jak se pan Paroubek bude od celé věci distancovat!

Reklama