S výběrem sedmi společenských her od Albi, z nichž některé se už právem řadí mezi herní legendy, zažijete legraci, procvičíte postřeh, strategické myšlení a užijete si dnes už poměrně vzácné a přitom tak důležité chvíle offline zábavy. Tahle sedmička by vám doma rozhodně neměla chybět!

Strategická: Catan - Osadníci z Katanu
Nejpopulárnější desková rodinná hra Osadníci z Katanu si už právem získala přízeň milionů hráčů po celém světě. Pokud jste rádi hráli (nebo hrajete) na počítači budovatelské strategie, pak ta desková v reálném čase a s reálnými lidmi nesmí chybět ve sbírce. Získávejte potřebné suroviny, obchodujte, budujte cesty, vesnice, města… Staňte se pánem Katanu! A pokud by vám původní verze náhodou nestačila, existuje hned několik rozšíření a také třeba kompaktní varianta na cesty.
5ab0dd8689fd2obrazek.png
Cena v prodejnách Albi: 999 Kč

Karetní: Bang!
Asi nejpopulárnější moderní karetní hrou u nás je Bang! s tématem Divokého západu. Každý hráč v ní má svůj úkol. Pravidla, ač dlouhá, pochopí i chytré školní děti během jediné hry a uvidíte, jak je návyková. Jedna hra trvá příjemných cca 30 minut, a tak se hodí třeba i na dlouhá čekání nebo třeba cesty vlakem. V základní variantě je hra určena pro 4 až 7 hráčů, ale i Bang! má spoustu rozšíření a variant včetně verze pro dva.
5ab0dd9d88bbcobrazek.png
Cena v prodejnách Albi: 329 Kč

Party: Párty Alias
Pořádáte párty? Párty Alias pro 4 a více hráčů rozproudí náladu. Vysvětlujte ostatním hráčům pojmy, předvádějte povolání, hledejte vhodné rýmy, popisujte slavné osobnosti a hledejte co nejvíce slov na jedno počáteční písmeno. Hra Párty Alias se stala oblíbenou večírkovou klasikou a to dokonce tak, že už má aktuálně pět variant včetně hry pro děti nebo pro páry.
5ab0ddb6d00c3obrazek.png
Cena v prodejnách Albi: 599 Kč

Vzdělávací: Cortex
Se vzdělávací hrou Cortex pro 2 až 6 hráčů si procvičíte logické myšlení, paměť, postřeh, ale také, jak jste schopni rozpoznávat předměty podle hmatu nebo řešit úkoly pod časovým tlakem. Cortex má více variant včetně té pro děti. A je to ten typ hry, kdy děti často drtí dospělé ve vyrovnaných soubojích!
5ab0ddd4182d8obrazek.png
Cena v prodejnách Albi: 399 Kč

Postřehová: Gobbit
Gobbit je divoká postřehová hra pro až 8 hráčů, ve které nemůžete protihráče ani na okamžik spustit z očí. Kdo to poplete, sám si uškodí! Vypadá jako dětská, ale zkuste si ji zahrát třeba s dospělými na party. Pravidla vysvětlíte za 3 minuty a samotná hra je na 15 minut, takže vítězů budete za jediný večer mít hned několik.
5ab0dde509365obrazek.png
Cena v prodejnách Albi: 349 Kč

Rodinná: Ubongo
Afrika ukrývá diamanty nedozírné ceny. Ty nejcennější ale získá pouze ten nejbystřejší a nejrychlejší. Hráči se snaží sestavit skládačku z barevných dílků a vzít si drahokamy. To vše musí stihnout dříve, než se přesypou hodiny. Vítězí hráč s největším počtem kamenů jedné barvy. V této rodinné hře pro 2 až 4 hráče jsou děti dospělým rovnocennými partnery, dokonce mnohdy děti překvapivě vyhrávají. I Ubongo má varianty pro děti a na cesty.
5ab0ddfddc55eobrazek.png
Cena v prodejnách Albi: 999 Kč

Pro samotáře: Huzzle
Ne vždycky je po ruce parťák na hraní, ale to neznamená, že se sami budete nudit. Luxusní japonské hlavolamy Huzzle Cast jsou ve speciálně navržených formách odlévány z odlehčeného zinku. Hlavolam tedy není zbytečně těžký a padne akorát do ruky. V prodejnách Albi najdete 19 různých variant, obtížnost každého hlavolamu je rozlišena barvou krabičky. Cena v prodejnách Albi: od 349 Kč
5ab0de14dc95cobrazek.png

Reklama