Dcera si velmi oblíbila Pohádkové divadlo, které rozvíjí dětskou fantazii, a u kterého se vždy moc pobavíme. Postavíme si jeviště, pozadí a pak je zde plno kulis a i postav a házením kostky nám vždy určí, jaké postavy a kulisy máme zařadit do svého příběhu a pak už stačí jen vymýšlet zápletky. V házení se střídáme a každý pokračuje v pohádce o kousek dál. Kolikrát vznikne opravdu velmi kuriózní pohádka. S dcerou ji hrajeme poměrně často a někdy si i sama mění pravidla a nehází kostkou a rovnou vymýšlí příběhy.

amalkadiv.jpg

Hra Moje kvízy – farma je skvělá v tom, že děti zábavnou formou vzdělá z mnoha oblastí týkající se farmy. V podstatě je zde strašné množství otázek o rostlinách, zvířatech, hmyzu, různých zemědělských výrobcích a strojích atd. Popravdě musím říct, že některé otázky jsou docela těžké. Jsou sice rozdělené na otázky pro děti od tří let a od šesti let, ale pro šestiletou dceru bylo docela těžké odpovědět například na otázku typu Jak se jmenoval předchůdce pluhu, který byl vynalezen v Čechách bratranci Veverkovými ? Buchar nebo Ruchadlo?  ??  Ale i když jsou některé otázky těžké, tak aspoň děti poučí a třeba jim to v hlavě zůstane a bude ve škole napřed ??

Chytré pexeso – hádanky.  Hraje se stejně jako pexeso, ale je zde na jedné kartičce hádanka a na druhé kartičce je obrázek jako odpověď.  Pro představu uvádím příklad : Červený klobouk s bílými skvrnami má. Na bílé nožce v mechu se schovává. Odpověď je muchomůrka. Hra Amálku moc bavila, ale u této jediné jsme si upravili pravidla podle sebe, protože nás to nebavilo hrát ji jako pexeso, protože to bylo poměrně těžké, pokud hledáte dvojice, ale nejsou to dvojice obrázků, ale dvojice otázky a obrázku. Tak jsme si hru upravili tak, že jsem dceři přečetla otázku a ona hledala mezi otočenými obrázky odpověď a bavilo jí to takhle daleko víc a snažila se tu odpověď najít co nejrychleji.

amalkapexeso.jpg

Chytré vějíře je naše oblíbená hra na cesty, protože je malá a skladná a na praktickém vějíři je zde 100 obrázkových otázek, které dceru zabaví na dlouhou dobu a všechny otázky jí moc baví. Rozvíjí dětské myšlení v mnoha oblastech, ať je to zrakové vnímání, koncentrace a paměť, emoční inteligenci a sociální chování, ale i matematické a logické uvažování.  Tato hra zabavila i mého čtrnáctiletého syna, který si ji s dcero rád někdy sám zahraje.

Máme doma spoustu deskových her i od jiných dodavatelů, ale tyto od Albi patří určitě k těm, ke kterým se rádi vracíme opakovaně. Určitě je mohu vřele doporučit.

amalka-vejirefin.jpg

Více inspirace najdete na stránkách www.kvido.cz 

Těšte se na další testování

Reklama