Několikrát za rok probíhá v Albertu pro mladé lidi z dětských domovů den otevřených dveří, kde si vyzkouší práci v různých odděleních prodejny. Albert dlouhodobě podporuje učňovské školství a teoretický i praktický výcvik učňů. A jsou to právě učni, kteří se stávají mentory a objasňují mladým lidem z dětských domovů, co se v jednotlivých odděleních obchodu dělá.
5bbdf1eb499c9obrazek.png
„Propojení s učni nám dává velký smysl. Děti si s mentorem podobného věku rozumí a práce je tak baví,“ říká o projektu ‚Do Alberta na praxi‘ Petra Režná z Nadačního fondu Albert a upřesňuje: „Tento praktický nácvik se pak odráží i na úspěšnosti celého projektu, která je opravdu vysoká. 65 % účastníků, kteří projektem tento rok prošli, získalo v Albertu brigádu.“

Pracovní příležitosti pro mladé lidi z dětských domovů

Předání ocenění Bílá vrána je součástí projektu Začni správně organizace yourchance. Ta podporuje mladé lidi, kteří opouštějí dětský domov nebo pěstounskou rodinu a začínají samostatný život. Slavnostní vyhlášení ve 3 kategoriích – Mladý člověk, Zaměstnavatel, a Poklad v srdci – proběhlo na začátku října v Brožíkově sále Staroměstské radnice v Praze. Vítězové si odnesli trofej v podobě bílého vraního pera ze sklářské dílny Lasvitu.

Albert patří mezi největší soukromé zaměstnavatele v Česku. Ve více než třech stovkách supermarketů a hypermarketů pracuje na různé pracovní úvazky přibližně 17 tisíc lidí.

Nadační fond Albert slaví 9. října 9 let své existence. Jedním z pilířů pomoci je sociální oblast, kde si klade za cíl prevenci, vzdělávání a rozvoj potenciálu dětí a mladistvých ze sociálně ohroženého prostředí. Mezi aktivity Nadačního fondu Albert patří například programy Zdravá 5, Bertík pomáhá, Obchůdky s Albertem nebo právě Do Alberta na praxi.

Více inspirace, receptů a článků najdete na ALBERT.CZ

Reklama