Sto korun za každý kilometr, tedy částku 232 300 korun rozdělí Nadační fond mezi devět dětských domovů a neziskových organizací, které se úspěšně zapojily do jeho prázdninové sportovní výzvy. „Charitativní běh v sobě propojuje dvě důležité věci – péči o zdraví a pomoc potřebným. Zaměstnance takto motivujeme k pohybu, kterým sbírají finance pro děti. Jsem ráda, že od loňského ročníku počet kilometrů opět vzrostl a do organizací tak putuje větší obnos,“ hodnotí akci Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

b1.jpg

Šestého ročníku Běhu pro Nadační fond Albert se zúčastnil i patron Měsíce zdraví, Tomáš Bábek. „Mám radost, že takové dobročinné akce má stále vůli někdo pořádat a velmi si cením toho, že jsem mohl být součástí,“ říká úspěšný sportovec a dodává: „Celkově vnímám firemní kulturu v Albertu velmi kladně a těší mě, že vedení společnosti si uvědomuje důležitost zdravého životního stylu a jeho pozitivního vlivu na mentální zdraví zaměstnanců.“

Pohyb pomůže dalšímu pohybu

b2.jpg

Na běhu nechyběly ani děti z obdarovaných domovů. „Moc jsme se těšili. Zúčastnili jsme se i loni, takže jsme si byli jistí, že opět půjde o moc příjemné odpoledne. Motivací pro děti bylo i to, že běžela také teta vychovatelka, a velmi jsme si to užili. Snažím se dětem vštípit zdravý životní styl a k tomu pohyb patří,“ popisuje Radka Doležalová, vychovatelka z Dětského domova Pardubice.Všech devět organizací už přesně ví, na co finance použijí. Většina je investuje do sportovního vybavení pro děti, další zase na podporu sportovních aktivit jejich svěřenců a děti z jednoho domova se už teď těší na zimní pobyt na horách, kde se budou učit lyžovat.

www.albert.cz
6319db5ccd145obrazek.jpg