al1.jpg

Pomohly stovky palet, které obsahovaly trvanlivé potraviny, jako těstoviny, konzervy, paštiky, mléko či instantní pokrmy, dále i hygienické potřeby, dětské výživy, pleny a také čerstvé potraviny. „Hodnotu naší pomoci vidím také v tom, že jsme se spolupracujícími neziskovými organizacemi konzultovali složení naší humanitární pomoci a dokázali jsme poskytnout jak čerstvé, tak trvanlivé potraviny podle aktuální potřeby. Jako třešničku jsme poskytovali také logistiku, zboží jsme přivezli ve stanovený čas na dané místo,“ popisuje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. „Dvěma hlavním organizacím, které odvádí v této nelehké situaci úžasnou práci, bych chtěl velice poděkovat. Jak Člověk v tísni, tak potravinové banky, zaslouží obdiv celé společnosti a jsme rádi za spolupráci.“

Již na začátku krize daroval Albert potravinovým bankám nové dodávky s chladícími vestavbami, které umožňují svážet i čerstvé potraviny. Šest z nich už s dopravou jídla pomáhá a sedmá se k nim připojí v nejbližší době. Albert takto navázal na dar tří dodávek z uplynulých let. Peugeoty Boxer tak teď mohou potravinovým bankám pomáhat i při svozech pro potřebné z Ukrajiny.

al2.jpg

100 % mzdy v případě povolávacího rozkazu

Situace se dotkla i té části zaměstnanců, kteří jsou původem z Ukrajiny. „Reagovali jsme podle aktuální potřeby. V průběhu posledního únorového víkendu jsme pro bezprostřední pomoc našim ukrajinským zaměstnancům z distribučních center v Klecanech i Olomouci zapůjčili autobus a dodávku,“ vysvětluje Jiří Mareček. Na cestu k ukrajinským hranicím ji Albert naložil potřebnými potravinami, hygienickými potřebami, plenkami, plyšáky, bagetami, sendviči či vodou. Na hranicích tento dar pomohl a následně automobily odvezly do bezpečí rodinné příslušníky zaměstnanců.

Rodinám zaměstnanců, kteří dostali povolávací rozkaz Albert, poskytuje 100 % mzdy. „Kromě toho kolegům z Ukrajiny, kteří naléhavě potřebují vyřešit rodinné záležitosti, poskytujeme až 5denní placené volno,“ doplňuje Mareček. Albert také v rámci své linky pomoci, kterou provozuje od začátku pandemie, zřídil poradenství pro zaměstnance, kteří pocházejí z Ukrajiny. Poradí jim v rodném jazyce s aktuálními otázkami, jež mohou řešit. Jde například o ubytování a pobytová oprávnění, víza, povolávací rozkazy, zdravotní pojištění či přicestování rodinných příslušníků. Albert v současnosti poskytuje také pracovní místa pro lidi, kteří byli nuceni uprchnout z Ukrajiny.
624d7e1c59107obrazek.jpg