5e8c52a390b79obrazek.png
Jarní část tradiční Sbírky potravin se letos v dubnu konat nebude. Trvanlivé potraviny ale lidé v nouzi potřebují více než kdy jindy. Česká federace potravinových bank hlásí, že již nyní akutně shání větší množství potravin pro seniory a rodiče samoživitele. „Rozhodli jsme se, že v této náročné době budeme kromě běžného darování neprodaných potravin České federaci potravinových bank po dobu čtyř týdnů pravidelně zavážet potřebné trvanlivé produkty. Minulý pátek si banky převzaly první zkušební zavážku šesti palet zboží, jednalo se o sedm tisíc porcí jídla. V příštích čtyřech týdnech uskutečníme další závozy, které poputují k nejohroženějším skupinám,“ vysvětluje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Potravinové banky tyto dary, v nichž nechybí těstoviny, mouka či cukr, velmi vítají. „Jde o první reakci na naše potřeby a zrušení Sbírky potravin ze strany obchodních řetězců. My za toto rychlé gesto solidarity velmi děkujeme. Poslední týdny rozdáváme denně desítky tun potravin a ty trvanlivé nám velmi chybí,“ dodala Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Podpora obchodů Albert směruje také k doktorům a sestrám, kteří stojí v první linii a starají se o ty nejtěžší případy. „V průběhu celého měsíce budeme posílat vytipovaným nemocnicím zásilky s potravinami. V minulém týdnu už odešel první dar do Nemocnice Na Homolce. Čerstvé potraviny, ovoce, sušenky, čokolády a nápoje dodají potřebnou energii lékařům, sestřičkám i zdravotnickému personálu,“ popisuje Jiří Mareček a dodává „Celkově tak máme v plánu pomoci deseti tisíci porcemi jídla týdně.“

Podpora Alberta již také zamířila do nejvíce postižených míst na Olomoucku, na kterém byla vyhlášena v minulých týdnech karanténa. Obce Litovel a Uničov obdržely potravinové dary v hodnotě desítek tisíc korun. Do Uničova pak putovalo i krmivo pro psy a kočky, které si převzali zástupci Ligy na ochranu zvířat ČR z místní organizace Olomouc.

Více na ALBERT.CZ
5e8c528a060d3obrazek.png

Reklama