„Samotný název Akvapark má evokovat špatné zacházení s vodou v naší společnosti a dávat prostor k zamyšlení. Cílem akce je zábavnou formou oslovit co nejširší veřejnost a nabídnout pestrý program, který bude upozorňovat na problémy s vodou a jejím stále větším nedostatkem či znečištěním a vysvětlovat je.”  říká autorka projektu Kateřina Vídenová.

AKVAPARK03.jpg

Hlavní kostrou programu budou večerní přednášky a besedy s českými odborníky – vědci, ekology, politiky, aktivisty, architekty, zemědělci. Těšit se můžete například na Bedřicha Moldana, Václava Cílka, Jana Pokorného, Jiřího Malíka, Pavla Šremera, Daniela Pitka a mnoho dalších.

AKVAPARK02.jpg

V dopoledních a odpoledních hodinách budou probíhat workshopy a programy pro děti, které povedou organizace dlouhodobě se zabývající ekologickou výchovou mládeže. Festival doplní projekce uměleckých i dokumentárních filmů a site-specific intervence výrazných českých umělců, kteří se zabývají environmentální tematikou. Bude i několik performancí, divadelních představení a koncert.


Neobvyklou součástí festivalu je i komunitní stavba festivalového prostoru, která bude probíhat první sobotu pod vedením architektů MAK! Pomoct můžete vyrábět lehátka, lavičky či stolečky.


K festivalu vzniká i publikace Akva Almanach, do které přispělo mnoho významných osobností. Stejně jako samotný festival, bude almanach pokrývat celou škálu aktuálních témat – od plnění plastových lahví vodou až po globální otázky zahrnující klimatické změny, hospodaření v krajině a další. Naleznete zde i jednoduché návody, jak se pomalými krůčky stávat součástí změny.

Další info zde: www.facebook.com/akvaparkfestival, www.akvapark.eu

Čtěte také:

Reklama