Podzim je už za okny, období chřipek, nachlazení a škrábání v krku. Se sychravým počasím jde mnohdy ruku v ruce nejedna choroba a s chorobou zase ztráta hlasu. Všichni jistě znáte dlouhodobá řešení, ale co když se potřebujete rozmluvit hned? Víme, jak na to!

Postihla vás ztráta hlasu? Není divu, v počasí, které nám maluje podzim v ulicích a polích za okny, se v povětří prohání nejeden bacil. A to začne chraptit ledaskdo...

hlas

Můžete se schovat do pelíšku, uvařit si horké té, přikrýt se teploučkou peřinou a kurýrovat a kurýrovat. Fajn, máte volný týden? Nebo čtrnáct dní? Potom si tenhle luxus jistě můžete dopřát a v pozdější fázi i užít, ale co když musíte do práce a nemůžete si dovolit neschopenku či volno? Potom vám nezbude než zcela nezdravě nemoc přecházet a snažit se o normální pracovní nasazení... tím vám to samozřejmě neradím, ale všichni víme, jaká je realita.

Teploty a malátnost, špatná nálada, kašel, chrapot, nebo dokonce ztráta hlasu - to všechno jsou příznaky, se kterými se nejspíš budete muset popasovat. My pro vás máme pár „babských"“rad, kterak se právě té akutní ztráty hlasu rychle a účinně zbavit.

Jak se zbavit ztráty hlasu

  • Rada 1.: Slézový květ

Pravidelné pití čaje ze sléze je sice chuťově... ehm... nepříliš uspokojivé, ale velice účinné. Vypít byste měli během dne alespoň čtyři velké hrníčky, lépe však pít sléz v průběhu celého dne pravidelně po malých douškách.

  • Rada 2.: Vincentka

Vincentku můžete použít hned několika způsoby, záleží na tom, jak rychle se potřebujete ztráty hlasu zbavit. Můžete-li si dovolit dlouhodobější léčení, je ideální popíjet ji v průběhu dne (ale doplňovat i další tekutiny), nebo, nechutná-li vám, jsou k dostání i ovocné vincentkové pastilky. Pokud potřebujete hlas „nakopnout“ rychle, můžete sáhnout po kombinaci teplé mléko, Vincentka, med. Nejradikálnější řešení, které je zároveň nejrychlejší a nejúčinnější, je velká sklenice horké Vincentky na ex - pozor, je to vážně síla!

  • Rada 3.: Pastilky, bonbony, horký čaj

Krátkodobě vám vrátí hlas silné pastilky proti bolestem v krku nebo extra mentolové bonbony. Upozorňujeme znovu na slovo krátkodobě, tedy pokud vás třeba čeká hodinová prezentace či porada, je tohle ideální rychlý způsob, leč po hodince, hodince a půl budete zase huhlat. Stejný účinek má i prolití si hrdla nejméně půl litrem právě dovařeného čaje: Bolí, ale funguje.

  • Rada 4.: Vajíčko

Toto je trik, který jsme kvůli nebezpečí salmonely nezkoušeli, ale doporučuje ho nejedna pěvecká hvězda. Rada zní: Vypít koktejl ze dvou rozšlehaných syrových vajec či žloutků, můžete si ho například osladit, nebo zkombinovat s vodkou.

Máte nějaké své způsoby, kterak se zbavit akutní ztráty hlasu?

Reklama