akupunktura

Když se řekne „jehličky“, nejspíše vás napadnou injekční. Anebo třeba ty na zašívání ponožek. Víte ale něco o těch, které se používají na akupunkturu, a co všechno se s nimi může léčit?

Léčba jehličkami – nejstarší terapie

Akupunktura pochází z Číny a je stará tisíce let. Patří mezi tradiční čínskou léčbu, která je ve východních zemích velice rozšířena a používá se dodnes. Určitě se vám vybaví obrázek tenkých jehliček zapíchnutých například v uších nebo obličeji.

Takzvané akupunkturní body, do kterých jsou jehličky nabodávány, jsou ale i jinde na těle. Tyto body, kterých je asi 700, leží podle čínské medicíny na energetických drahách, které jsou spojeny s jednotlivými orgány v těle. Napíchnutím jednotlivých bodů se mohou orgány léčebně ovlivňovat.

Akupunktura pomáhá při umělém oplodnění

akupunkturaPo staletí se léčba jehličkami používá při nejrůznějších nemocech. Poruchy menstruace, ovulace a další problémy spojené s ženským reprodukčním systémem nejsou výjimkou.

V americkém Baltimoru lékaři provedli studii, která naznačuje, že akupunktura provedená současně s umělým oplodněním zvyšuje šanci na těhotenství.

Nabodané jehličky mohou ovlivňovat sekreci hormonů, menstruační cyklus, ovulaci i prokrvení dělohy. To všechno může způsobit, že ženy, které podstupují umělé oplodnění, budou mít vyšší šanci na miminko, když se současně provede právě akupunktura.

Metoda oslavovaná i zatracovaná

Ne všichni lékaři akupunkturní léčbu uznávají. Někteří jí přímo nevěří a jiní na její účinky nemají vyhraněný názor. To však neznamená, že ji nemůžete vyzkoušet a přesvědčit se sami.

I v Čechách najdete lékaře, kteří ji s úspěchem používají ve své praxi. Nebude možná lehké je najít, ale pokud opravdu akupunktura šance na oplodnění zvyšuje, proč se o to nepokusit?

Připravili lékaři z www.zenska-neplodnost.cz

Otěhotněla jste snadno, nebo s problémy? Co vám pomohlo?

Reklama