Pyl, který se přenáší vzduchem, aktivuje jejich alergické reakce. Pokud se tento problém týká i vás, jistě tyto situace znáte. Ucpaný nos, podrážděné sliznice, kýchání, zarudlé červené oči, ztížené dýchání. Sledujete pylové zpravodajství, jak je na tom pyl stromů či rostlin, který vám nedělá dobře.
5e9d6c600fe57obrazek.png

Co je alergie? 

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na nějakou látku (tzv. alergen), se kterou se ve svém okolí běžně setkáváme. Zdrojem alergenů může být pyl, prach, peří, srst, některé potraviny či léky, plísně, roztoči, hmyz a jeho bodnutí apod. Když vaše tělo na přítomnost alergenu reaguje, projevuje se to např. kýcháním, slzením a svěděním očí, zacpaným nosem s vodnatou rýmou a dalšími potížemi.

Pylové alergie

Pylová alergie je nepřiměřená reakce organismu na pylová zrnka šířená vzduchem. Pylová zrna rozšiřují stromy, různé druhy travin a bylin během období svého rozmnožování. Jaro a léto jsou tak dobou rozpuku nejen přírody, ale i alergií. Pylová zrna se usazují na kůži, v nose, očích a našich průduškách, kde mohou způsobovat problémy.

Organismus alergika na rozdíl od zdravého organismu pyl vnímá jako nebezpečné látky, proti kterým je potřeba se bránit. Proto vzniká alergická reakce, kterou poznáme opakovaným kýcháním, rýmou a slzením očí. Pylová sezona nemá přesný start a konkrétní konec a ani na všech místech naší republiky nezačíná ve stejnou dobu. Ale víme, že na samém počátku jara se objevují ve vzduchu první alergeny, které způsobují stromy, jako jsou lísky, olše, břízy, duby a topoly. Vrcholem sezony se stává květen, kdy se ke stromům připojí také trávy jako bojínek, lipnice, psárka a srha. Koncem léta, ve druhé vlně alergických rizik pak vrcholí sezona bylin, a tedy ambrózie, heřmánku, merlíku či pelyňku. Pylové alergie jsou většinou sezónní, podle toho, jaký je v daném období ve vzduchu druh pylu. Problémy se projevují pouze v této době. Proto tomuto onemocnění říkáme „sezónní alergická rýma“.

Pyl přítomný ve vzduchu se může usazovat na kůži, v očích, nose a průduškách a u alergiků vyvolává klasické příznaky:

 • bolest hlavy
 • hojnou vodnatou rýmu
 • svědění a kýchání
 • zduření nosní sliznice, které má za následek ucpaný nos
 • zarudlé, svědící nebo slzící oči
 • dýchací obtíže

S problémy, které způsobuje, se však postižení nemusí smiřovat. K dispozici je řešení, které od alergických příznaků uleví. Naším tipem je léčivý přípravek Claritine, který je určen k symptomatické léčbě alergické rýmy a chronické idiopatické kopřivky. Více na www.claritine.cz
5e9d6ca56cf7eobrazek.png

Proč vyzkoušet Claritine?

 • Přípravek Claritine tlumí příznaky spojené s alergickou rýmou (např. sennou rýmou), jako jsou kýchání, rýma, pálení a svědění nosu a očí.
 • Přípravek Claritine také pomáhá zmírnit příznaky chronické kopřivky (svědění, zarudnutí a počet a rozsah kopřivkových pupenů), u níž není známa příčina (tzv. chronická idiopatická kopřivka).
 • Zmírnění těchto příznaků trvá celý den a pomáhá vám obnovit Vaše normální denní aktivity a spánek.

Jaké jsou jeho další výhody?

 • Působení po dobu až 24 hodin
 • Užívání bez ohledu na dobu jídla
 • Současné podání s alkoholem nemá zesilující účinky

Náš tip: Mějte informace o šířících se pylech pod kontrolou, sledujte pylové zpravodajství ve svém mobilním telefonu

Pylové zpravodajství Claritine přináší uživatelům přesně to, co je pro pacienty trpící alergií důležité – informace o koncentraci alergenů v ovzduší. Koncentrace alergenů je v aplikaci vyjádřena graficky v pěti stupních intenzity a aktualizována na týdenní bázi. Na základě sledovaných dat si může uživatel v rámci aplikace nastavit i zasílání upozornění, pokud se koncentrace alergenů v ovzduší změní. Aplikaci si můžete přizpůsobit podle vaše místa pobytu
5e9d6c70577d5obrazek.pngAplikace přináší kromě pylového zpravodajství i řadu dalších užitečných informací.

 • Základní popis alergie, typy alergie – na pyly, na prach, srst domácích zvířat
 • Popis a fotografie nejčastějších alergenů
 • Tipy na zmírnění alergie
 • Tipy pro rodiče dětí, které trpí alergií
 • Zajímavosti týkající se projevu alergie – alergické rýmy. Např. i skutečnost, že kýchat nelze s otevřenýma očima.
 • Popis první pomoci při anafylaktickém šoku – důležitá informace, kterou není radno podceňovat

Kde aplikaci najdete
Chcete-li se s aplikací blíže seznámit, vyzkoušejte si ji. Odkazy ke stažení v obchodech AppStore a Google Play jsou uvedeny na stránce www.claritine.cz.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci! Claritine je léčivý přípravek s léčivou látkou loratadin k vnitřnímu užití.L.CZ.MKT.CC.03.2019.1610
5e9d6cd261d6eobrazek.png

Reklama