Když se řekne dovolená, mnoho lidí si představí moře, písčité pláže, all inclusive stravování a deset dní dlouhého odpočinku. Ne vždy ale musí být takový typ pobytu ten, který hledáte. Pokud jste spíše sportovněji založená, může pro vás být dobrým tipem aktivní dovolená. Poradíme, jak ji zvládnout, stejně jako vám dáme i tip na místo, kam se vyrazit podívat.

Zkuste naše sousedy. Vyrazte na Slovensko

Ano, už i Slovensko je zahraničím a tak můžete říkat, že jste svou aktivní dovolenou s partnerem, sama, nebo s rodinou netrávila v Čechách, ale za hranicemi naší země. Pokud je něco, čím se právě Slováci mohou pyšnit, je to určitě nádherná příroda. A tu můžete na své dovolené také poznat. Nejprve je však třeba najít si správný nocleh. Poskytujeme levné ubytování Žilina, které zaručeně splní jak vaše představy o ceně, tak i o kvalitě. Pokud navíc nemáte ráda nutně jenom přírodu, ale i historii, rozhodně vás toto město řadou památek, nejenom těch církevních, dokáže zaujmout.

žilina

Hned ráno vyrážíme

Čím dříve vstanete a čím dříve vyrazíte, tím samozřejmě lépe. Navíc sama zjistíte, proč jsme se s našimi tipy zaměřili přímo na Žilinu. Je totiž ideálním výchozím bodem, jak poznat řadu zajímavostí Slovenska. A protože jsme zmínili krásy přírodní, rozhodně na ně nezapomínáme. Skvělým tipem jsou třeba Rajecké Teplice, které jsou nejenom významným lázeňským městem, ale i lokalitou s nádherným lesoparkem. Vyrazit ale lze i na šest okolních hradů, ze kterých vás čeká nádherný výhled do okolní krajiny. Patří mezi ně:

  • Lietavský hrad
  • Zříceniny Súlovského
  • Hričovský hrad

tepláky

Samozřejmě byste se před svou cestou neměla zapomenout také kvalitně obléci. Například zmíněné Teplice jsou vzdáleny zhruba 10 km, a tak je třeba oblečení skutečně pohodlné. Dobrou volbou jsou dámské teplákové soupravy, které vás rozhodně nezklamou ani v případě pěší túry, ani v případě, kdy se rozhodnete vydat se na poznávání okolí třeba na kole. Řada cyklostezek, dlouhých i krátkých k tomu doslova svádí.

Nezapomínejte na suvenýry z cest

puzzleNa co při své aktivní dovolené rozhodně nezapomínat, to jsou suvenýry z cest. Pokud jste v srdci cestovatelkou, jistě víte, že by to měly být třeba turistické známky, razítka a jiné věci, které vám budou návštěvu daného místa připomínat. Něco podobného samozřejmě můžete přivézt i vašim blízkým. A pokud zapomenete, nic se neděje. Koupit můžete něco až po svém příjezdu. A co je naším tipem? Kupte puzzle s 3D efektem, které rozhodně nebude žádným tuctovým dárkem. A pokud bude navíc motiv spojený právě s oblastí, kde jste byla, nikdo nepozná, že se nejedná o suvenýr koupený přímo na místě, ale že jde o dárek zakoupený v tuzemském internetovém obchodě. A jeho cena? Rozhodně nemějte obavy, jelikož i ta je přes celkovou unikátnost příznivá.


Reklama