Počet lidí se zájmem o obsah osobního účtu pojištěnce vzrostl především díky vyššímu informování médií o významu kontroly těchto účtů. Online přístupu do účtu pojištěnce aktivně využívá prostřednictvím webové samoobsluhy přes 60 tisíc lidí z řad klientů ZP METAL-ALIANCE.

Allianz

Každá návštěva lékaře, každý lék, výkon laboratoře a řada dalších údajů o tom, jakou právě čerpáte zdravotní péči. To vše obsahuje osobní účet pojištěnce, který každému z nás vede zdravotní pojišťovna. Na výpis z tohoto účtu máme ze zákona nárok jednou za rok. Trendem však je poskytnutí neomezeného a bezplatného přístupu k tomuto účtu. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE provozuje v porovnání s obdobnými projekty nízkonákladovou službu s názvem webová samoobsluha, která již prokázala svou životaschopnost.

 „Z počátku jsme se setkávali s tím, že klienti pod vlivem mediálních zpráv o zvláštnostech projektu IZIP nedůvěřovali ani našemu projektu,“ přiznává Vladimír Kothera, generální ředitel ZP METAL-ALIANCE. „Postupně se nám podařilo dokázat, že webová samoobsluha je bezpečný nástroj, díky kterému máte přehled o tom, jakým způsobem jsou využívány finance pojištěnců ze zdravotního pojištění ve prospěch léčby jednotlivých klientů a že jsme schopni tuto službu klientům poskytovat s minimálními náklady zdravotní pojišťovny,“ dodává Kothera.

Dnes patří webová samoobsluha k nejúspornějším projektům svého druhu v ČR. Na rozšíření mezi lidmi má zásluhu především automatické vystavování přístupových údajů klientům. „Opět se nám potvrdilo, že aktivní práce s klienty je nejlepší způsob, jak lidi přesvědčit k využívání určité služby,“ doplňuje Vladimír Kothera. Webovou samoobsluhu aktivně využívá přes 60 tisíc klientů ZP METAL-ALIANCE, kteří si po internetu kontrolují, jestli si lékaři na ně vykazují pouze skutečně poskytnutou zdravotní péči. „Osobní účet pojištěnce nesmí být vnímán jen jako kontrola poctivosti lékařů. Každý by měl mít přehled o tom, jak on sám využívá prostředky ze solidárního systému zdravotního pojištění a mít přehled o tom, kolik jeho léčba stojí,“ uzavírá generální ředitel ZP METAL-ALIANCE.

Allianz

Webová samoobsluha ve zkratce

Elektronická kontrola vykazované lékařské péče umožňuje neomezeně nahlížet do účtu pojištěnce. Z pohodlí domova tak můžete zjistit, jakou péči na vás vykazují lékaři, kolik a kdy jste zaplatili za regulační poplatky, kolik peněz vám ještě zbývá do vyčerpání ochranného limitu atd. Kromě výpisu z osobního účtu vám poskytne přehled o čerpání fondu prevence, podaných přehledech OSVČ či placení pojistného.

Reklama