Čtyřiadvacetiletá Kamila se už od puberty se potýká se závažnou formou akné. Bolavé a hnisem naplněné pupínky má nejen na obličeji, ale třeba i na zádech a dalších částech těla. Od svého dospívání navštěvuje jednoho odborníka za druhým a zkouší, co by jí mohlo pomoci. Ještě nic ale trvale nezabralo a Kamila je z toho zoufalá.

ac.jpg
Foto: Shutterstock

„Moje pleť prochází různými obdobími. Někdy je to lepší, někdy horší, ale ještě nikdy jsem se pupínků na dlouho dobu úplně nezbavila. Je to takový věčný boj, který mi ale bohužel hrozně sráží sebevědomí. Často jsem kvůli tomu protivná na své okolí a nedokážu dost dobře navazovat vztahy. Když se mám bavit s cizími lidmi, zvlášť s muži, stydím se a klopím obličej na zem. Ze seznamování mám hrůzu. Pokaždé si totiž říkám, že ostatním musím připadat strašně nechutná,“ popisuje Kamila. 

Boj s akné a nákup nejrůznějších přípravků se podepisuje i na financích mladé žen, protože produkty, které si pořizuje a procedury, které podstupuje nejsou zrovna nejlevnější. Akné ji limituje i v kariéře. Vyhledává spíše osamělá zaměstnání, kde nepřijde moc do kontaktu s ostatními lidmi. Jejím dětským snem bylo stát se učitelkou, ale nedokáže si představit, že by se s akné postavila před děti, které dokážou být někdy velmi kruté. 

„Do nějakých čtrnácti let jsem byla veselé, zvídavé dítě. Aspoň mi to vypráví babička. Kamkoli jsem přišla, tam jsem byla středem pozornosti. Jenže potom přišlo akné a všechno zmizelo. Změnila jsem se a je ze mě zakřiknutý uzlíček nervů. Nemám kluka ani moc kamarádek, žiju pořád u rodičů a pracuju z domova,“ tvrdí Kamila. 

Čtěte také:

Reklama