Je pravda, že akné není příjemná záležitost. To je důvod navíc, proč je důležité o tomto problému mluvit a řešit ho. Statistiky mluví samy za sebe:

• 80% dospívajících, avšak také každou 2. ženu, trápí akné
• Akné je nejčastějším důvodem návštěvy pacienta u dermatologa
• Přípravky v péči o akné obsazují první příčky žebříčků prodejů v lékárnách

kk

I přes veškeré dostupné léčebné přípravky může jejich nesprávné a nepravidelné užívání ovlivnit výsledek léčby a zanechat tak psychologický dopad na pacienta. Pleť se sklonem k akné proto vyžaduje speciální péči a přípravky jí přizpůsobené. I když tyto přípravky jsou zaměřené na péči o aknózní projevy, měly by zároveň respektovat křehkost aknózní pleti, která vyžaduje šetrnou péči. Péče o akné se tudíž nezabývá pouze problematikou nedokonalostí a černých teček, ale také zajišťuje,
aby byla léčba správně dodržována.

OBZVLÁŠŤ KŘEHKÁ FRAGILNÍ PLEŤ

Otevřené komedony, zánětlivé papuly, pustuly, nepříjemné pocity, bolest a nevyhnutelné nutkání se pleti dotýkat, to jsou projevy, které dělají aknózní pleť nejvíce křehkou. Přípravky péče o akné obsahují aktivní látky působící proti faktorům vzniku akné, tyto látky ale mohou také vyvolávat nežádoucí účinky: suchost, podráždění nebo citlivost na sluneční záření. lNejenže jsou tyto nežádoucí efekty nepříjemné, ale jsou také zodpovědné za nepravidelné užívání přípravků, což snižuje jejich účinnost.

Naštěstí existují dermokosmetické přípravky, které si dokáží poradit s projevy akné, a zároveň respektují potřeby křehké fragilní pleti. Patří mezi ně nová řada Phys-AC francouzské lékárenské značky A-DERMA. Bojuje proti všem faktorům vzniku akné: nadměrná produkce mazu, množení bakterií P. Acnes, hyperkeratinizace a zánět. Pomáhá obnovovat rovnováhu hydrolipidického filmu narušenou dráždivou a vysušující medikamentózní léčbou.

k

Řadu Phys-AC tvoří 4 cílené, doplňující se přípravky: Čisticí pěnivý gel, Čisticí micelární voda, Phys-AC Global pečující o nedokonalosti pleti a kompenzační krém Phys-AC Hydra. Tyto přípravky mohou používat dokonce děti od 9 let, což je u tohoto druhu kosmetiky zcela výjimečné.

k

Základním prvkem těchto dermokosmetických přípravků je jedinečná aktivní látka rostlinného původu: výhonky ovsa Rhealba®. Vzácná odrůda, oves Rhealba®, byla vybrána Laboratořemi A-DERMA z více než 80 druhů ovsa. Oves Rhealba® je nenapodobitelným zdrojem jemnosti a zklidnění pro křehkou fragilní kůži a to díky svým výhonkům. Jedná se o mladé rostlinky ovsa sklízené ve 12. týdnu růstu, kdy obsahují největší množství aktivních látek.

Přípravky A-DERMA jsou k dostání v lékárně.

 

Nyní mají 3 z Vás možnost získat 2 přípravky z řady Phys-AC: Čisticí micelární vodu pro každodenní hygienu (200 ml) a Kompenzační krém Phys-AC Hydra (40 ml).

Soutěž najdete ZDE.

Reklama