Stále vás trápí pupínky a černé tečky? Už nevíte jak dál? Možná děláte něco špatně, proto jsme se na nejčastější otázky zeptali . Ing. Evy Štěpánkové, zakladatelky české kosmetické firmy RYOR. „Lidé se nás ptají stále na to samé, přitom ošetření není složité. Boj s akné vyžaduje především pečlivost a pravidelnost.“

ryor

Jak a proč vzniká akné?
Akné je jednou z nejčastějších kožních chorob, která trápí především mladistvé.
Vliv na tvorbu akné mají hormonální změny, kdy se tvoří nadměrné množství mazu v mazových žlázkách. Vývod žlázy se v důsledku problémů při akné zacpe, vytvoří se na něm rohovinová zátka, které brání vytékání mazu. Za přispění bakterií vznikne zánět a následně může dojít i k vytvoření hluboké jizvy.

Mají akné jen teenageři?
Akné nemusí končit pubertou, může se vyskytovat i v dospělosti. V případě, že akné trvá i v dospělém věku, je potřeba se zamyslet, co je špatně a řešit to.

Jak tedy správně ošetřovat akné?
Základem krokem k péči o akné je každodenní čištění.
Pokud používáme make-up, je nejprve nutné použít Dvoufázovou odličovací emulzi, která odstraní i voděodolnou řasenku a je vhodná i pro citlivé oči.
Ráno i večer pleť nejprve vyčistíme Čistící pěnou s mořskými řasami na problematickou pleť z řady Aknestop. Ta citlivě odstraní přebytečný kožní maz. Udržuje také dlouhodobě matný vzhled.

Dočištění se provádí Bylinným tonikem na problematickou pleť. Je bezalkoholové a díky šalvěji, jalovci a tee tree má protizánětlivý účinek.

Na den se používá přípravek Calming sérum antiakné na zklidnění pleti. Používá se i po velkém, hlubokém čištění pleti. Pleť se zklidní a ustoupí projevy podráždění.

Na noční ošetření je potom vhodný Krém s fytosfingosinem, který má výrazné antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Při pravidelném používání se snižuje tvorba kožního mazu a výrazně se omezují projevy akné.

ryor

Můžeme si pleť ručně čistit sami?
Můžeme, ale provádíme základní čištění doporučenými přípravky, hluboké čištění přenecháme profesionálům. Je totiž dost pravděpodobné, že si bakterie rozneseme rukama po celém obličeji a výsledek celého ošetření bude daleko horší. Navíc hrozí při neodborném zásahu vznik jizev.

Jak se zachovat, když cítíme, že se tvoří nový pupínek?
Pro rychlou pomoc používáme Antiakné roll-on. Je dobré ho mít všude s sebou. Vejde se krásně do tašky i kapsy. Jak cítíme, že se klube nový pupínek, ihned přípravek naneseme na problematické místo a několikrát během dne aplikaci opakujeme.

Co když se akné vyskytuje i na dekoltu nebo na zádech?
Ideální je použít opět Čistící pěnu s mořskými řasami na problematickou pleť, dá se nanášet i při sprchování.

Musíme nějak měnit svoje stravovací návyky?
Určitě ano, ale to platí při jakémkoliv problému s pletí, nejen u akné. Jedno z pravidel zní „pleť je důležité čistit nejen zvenku, ale i zevnitř“. Máme tři možnosti jak čistit

ryor

1) Přes kůži, to už děláme kosmetickými přípravky
2) Dále přes ledviny a přes močové cesty, tento problém řešíme čaji
3) A nakonec přes střeva, pomocí vhodné nativní, tepelně neupravované stravy

Takže jsme společně s firmou Dr. Popov vytvořili sérií čajů a nativní stravy. Jeden z čajů se jmenuje Lymfodren, jeho účelem je zlepšit lymfatický systém a pročistit celé tělo.

Strava se jmenuje Pohár života. Jedná se o sypkou směs, kde se smíchají čtyři lžičky této směsi s vodou a nejdříve po hodině nebo nejlépe přes noc, kdy výrobek nabobtná ve vodě, do něj přidáme jogurt. Je to ideální snídaně, které nejen čistí, ale i zasytí a je vhodná při redukci váhy.

Samozřejmě je nutné se vyhnout tučných výrobkům, konzumovat co nejvíce zeleniny a především dodržovat pitný režim!

Jak na černé tečky?
V řadě Aknestop tento problém řeší Gelová slupovací maska. Masku naneseme rovnoměrně na pleť. Po 20minutcíh masku sloupneme od brady nahoru. Na masce vidíme, že na ní zůstaly nečistoty z pórů.

A nakolik vás přípravky vyjdou?
Pokud vím, kompletní řada Aknestop, kde je celkem 6 výrobků vyjde asi na 550 Kč, vydrží vám na několik měsíců. Nativní strava s čajem vás přijde na 130 Kč. Od začátku existence naší firmy se řídíme heslem „RYOR si může dovolit každá česká žena.“ A myslím, že tato cena je příznivá i pro studenty.

Nevíte, jak pečovat o svou pleť? Zkuste on-line kosmetickou poradnu na www.mujryor.cz

Reklama