G-Force

V čele žebříčku nejnavštěvovanějších filmů v českých kinech se aktuálně ocitl animovaný rodinný film G-Force, který vstoupil do domácí distribuce minulý čtvrtek, jak nás informovala Unie filmových distributorů.

Rodinná komedie je určena pro všechny generace filmových diváků a během víkendu ji navštívilo 29 266 diváků, kteří za vstupenky utratili 3 905 331 korun. V centru příběhu jsou morčata, která se snaží zabránit nebezpečnému miliardáři v převzetí vlády nad světem. Morčata prošla speciálním výcvikem a ke své tajné misi mají povolení přímo z vládních kruhů.

Druhé místo patří další filmové novince - akčnímu sci-fi thrilleru nazvanému District 9. Během premiérového víkendu jej zhlédlo 17 804 diváků a tržby činily 2 117 327 korun. Snímek režiséra Neilla Blomkampa vypovídá o přistání mimozemšťanů na planetě Zemi a jejich vlivu na lidské životy.

Na třetí pozici kleslo válečné drama Hanebný pancharti. České kinosály promítaly snímek Quentina Tarantina pro 16 238 diváků a tržby dosáhly hodnoty 1 877 829 korun. Režisérova novinka má za čtyři týdny v tuzemské distribuci na svém kontě 132 312 diváků.

Koprodukční velkofilm Jánošík. Pravdivá historie o slovenském zbojníkovi skončil na čtvrtém místě. Do kin si na něj našlo cestu 9 630 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 1 169 753 korun. Režie Jánošíka se ujala proslulá polská režisérka Agnieszka Hollandová, která si vzala na pomoc svou dceru Kasiu Adamikovou.

Do pětice nejnavštěvovanějších filmů se probojoval také animovaný film Vzhůru do oblak, který během víkendu navštívilo 7 289 diváků. Celkové tržby činí 20 493 875 korun.

Který z těchto filmů jste už viděli? Jak se vám líbí animovaná akční morčátka G-Force?

Reklama