Tady jsme spolu s patnácti čtenářkami z Moravy zažily skvělý večer plný vůní z pečených dobrot. Měly jsme totiž v plánu vyzkoušet vestavnou multifunkční troubu VT 779 BX od značky MORA. Jak se nám tato akce povedla?
5b44b7bf51ef1obrazek.png

Elly připravila zajímavé recepty a to jak slané, tak sladké, které testovaná trouba musela upéct. Po krátkém představení – Elly nám ukázala, co všechno trouba umí a jaké má „vychytávky“ jsme se rozdělily do skupinek a pustily se do práce. A ta šla všem pěkně od ruky!
5b44b7e1b2c7bobrazek.png

Kromě přípravy jídel jsme postupně okukovaly troubu, kterou si mohly všichni na místě vyzkoušet – a podle reakcí obstála na jedničku! Všem se líbil design, ale i vnitřní prostor a funkce, které trouba má. Střídaly jsme teploty spolu s předehřátím, všechna jídla byla krásně upečená.
5b44b76322126obrazek.png


Jaké byly reakce čtenářek? Co nám odpověděly na otázku, jak se vám líbila vestavná multifunkční trouba od značky MORA?

Iveta:   Líbila :) Mám doma jiný typ, ale jsem se značkou Mora moc spokojená. Po teleskopických držácích jsem toužila už dlouho. Peču v ní často a ráda!
Klára: Tato trouba je opravdu super. Mám doma starší troubu, inspirovala mne!
Hana: Je moderní, hezká, chytrá, skvělé funkce a teleskopické držáky jsou velmi praktické. Překvapilo mne snadné ovládání.
Jana: trouba se mi líbí moc, je krásná! Úplně ji vidím ve své kuchyni! To by se v ní peklo!

Jak hodnotí tuto troubu Elly, food bloggerka Bohynekuchyne.cz a naše redaktorka rubriky Vaření?

5b44b72af035eobrazek.pngMultifunkční troubu MORA testuji ve své kuchyni už několik týdnů. Při mém kuchařském pracovním nasazení jede téměř každý den. Pekla jsem v ní už chleba, housky, různé koláče, bublaniny, dorty, maso, zeleninu. Prostě všechno co vás napadne. Pravidelně v ní peču kváskový chléb, který se mi v této troubě peče perfektně. A to hlavně z toho důvodu, že v ní jde nastavit teplota až 275 °C. Chleba tedy začínám péct na 250 °C a po 15 minutách teplotu stáhnu. Vysoká teplota se nám osvědčila také na italskou pizzu, která se má péct při vysokých teplotách, aby měla křupavé těsto. Další, v čem je trouba MORA skvělá, je možnost použít přednastavené programy na pečení. Hodně využívám program SLOW, který peče pomalu, na 100 °C. Nastavený čas u tohoto programu jsou 4 hodiny, ale ten si většinou ještě protáhnu o další dvě. Za tenhle čas je perfektně upečené třeba vepřové plecko vcelku. Šťavnaté a chutné. Kromě přednastavených programů využívám i možnost uložit si program na vlastní recept. Takhle jsem si uložila třeba chleba, kde se postup pečení pořád opakuje.

Troubu mám zabudovanou výše, takže do ní pěkně vidím a nemusím se k ní ohýbat. Mám hodně ráda praktické teleskopy, které jsou u mé trouby MORA ve třech úrovních. Díky nim se nebojím ani když s troubou manipulují naše děti, které si zvládnout v pohodě upéct už zmiňovanou pizzu nebo třeba mufiny. Kromě těchto praktických vychytávek musím pochválit povrch trouby, protože se opravdu báječně čistí. Je pořád jako nová.

Více najdete ZDE 

Podívejte se na fotky, jak se nám vše dařilo. Seznam receptů, které jsme vyzkoušely, najdete na konci článku.

Vestavná multifunkční trouba VT 779 BX v elegantním nerezovém provedení se ovládá pomocí přehledného intuitivního dotykového panelu, který umožňuje nastavit širokou škálu přednastavených režimů trouby a také dalších funkcí včetně přesné aktuální teploty v troubě. Výkonná multifunkční trouba s energetickou třídou „A+“ a objemem trouby 65 l má patnáct různých programů, nejen klasické pečení, gril s ventilátorem i bez, horkovzdušné pečení, rychlý předehřev, rozmrazování, udržování teploty pokrmu a speciální program na čištění trouby ECO CLEAN, který Vám zajistí bez velké námahy vyčištění vnitřku trouby a je maximálně ohleduplný k životnímu prostředí. Přispěje k tomu také odnímatelná vnitřní skleněná strana dvířek. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená třemi teleskopickými výsuvy, které umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Uvnitř trouby se nachází praktické dvojité osvětlení, takže budete mít po celou dobu pečení dokonalý přehled o připravovaném pokrmu. S trojitým sklem s kovovou vrstvou se dosahuje velmi nízké teploty na vnějším skle dveří a tím jsou dvířka bezpečná pro Vaše děti. Nové závěsy dvířek KOMFORT zaručují bez Vaší asistence velmi tiché a šetrné zavírání dvířek trouby. Potěší Vás i bohaté příslušenství v podobě roštu, mělkého a hlubokého plechu.
5b44b71f6307bobrazek.png

Více inspirace na stránkách MORA ZDE

Stránky, kde najdete více informací o spotřebičích MORA, které jsme pro vás vyzkoušely:  

Kromě vestavné trouby jsme od značky MORA mohly vyzkoušet ještě ruční šlehač a tyčový mixér. Ty nám pomohly s přípravou vybraných receptů.
5b44b74ba9dcfobrazek.png

Recepty, které můžete vyzkoušet:

Naše články:

MORA. Plná života od 1825. Více na www.mora.cz

Reklama