Máta vodní pro boj se znečištěním - máta vodní (Mentha aquatica L.) není ta máta, co ji znáte z čaje nebo z mojita. Je to druh máty, kterému se, jak název napovídá, daří ve vlhkém prostředí a ve sladké vodě. Je to vytrvalá bylina vysoká 20 - 60 cm a kvete od července do října. Již po staletí je po celém světě využívána pro její tonizační a osvěžující schopnosti. Máta vodní obsahuje polyfenoly s vědecky prokázaným antioxidačním účinkem.

Její schopnosti zkoumaly Laboratoře Klorane společně s fakultou životního prostředí čínské Univerzity Čching-chua a společně prokázali schopnost máty čistit nejen vlasovou pokožku a vlasy, ale zároveň sladkou vodu znečištěnou toxickými řasami a těžkými kovy. Tento poznatek firemní nadace Klorane Botanical Foundation nyní využívá k přírodnímu způsobu čištění řeky La Vis ve Francii.

Detoxikační a čisticí vlastnosti máty vodní značka Klorane, inspirovaná přírodou, využila také v nové řadě přípravků určené pro vlasy vystavené znečištěnému ovzduší.

Jaké produkty jsme měly možnost testovat? Řada přípravků s mátou vodní je vhodná pro přírodní, melírované nebo barvené vlasy.

  • Detoxikační šampon vlasy
  • Ochranný balzám na vlasy
  • Čisticí mlhu

Popis produktů najdete v našem předchozím článku.


Jaké jsou reakce čtenářek a blogerek, které s těmito novinkami mohly na naší akci seznámit?

Adriana Martinovičová

Atmosféra byla parádní, ostatně jako vždy se Zdeňkou, je úžasná, milá, vtipná. Prezentace byla vytvořena odlehčenou formou, předala veškeré důležité informace. Představení novinek bavilo! Moc se mi líbí CSR projekty, do kterých je značka Klorane zapojená. Nová řada se mi líbí! Jde s trendem dnešní doby, krásně mi voní a mlha, kterou jsem už stihla vyzkoušet skvěle sedí na vlasech, nezatěžuje, nemastí, osvěžuje a voní. Oceňuji přírodní složení a opravdu oceňuji eko přístup k balení produktů.

Stella Chaloupková

Samotné produkty mě všechny velmi zaujaly. Měly nádhernou vůni a hlavně je úžasné, že jsou téměř celé části přírodní. Nejvíce se mi líbil vlasový sprej - mlha. Přišel mi nejvíce praktický a vhodný za každé situace a pro každého.

Helena Pelikánová

Představovaná řada z máty vodní skvěle voní a určitě stojí za vyzkoušení. Informace ohledně máty a eko aktivitách Klorane bylo velice zajímavé a obohacující. Všechny představené produkty (šampon, sprej, balzám) byly úžasné!

Anna Řepíková

Nové produkty mají překvapivé, ale velmi praktické zaměření, znečištěné ovzduší dnes trápí asi každého z nás, nejen hodnotově, ale cítíme to i na vlastním těle. Často třeba nemám vlasy mastné nebo vyloženě špinavé, jen prostě někde načichnou – na toto vypadá ideálně produkt mlha na vlasy, která osvěží. Celkově se mi líbí podíl přírodních složek a těším se na vyzkoušení šamponu a balzámu! Velké plus je i částečně recyklovaný obal a přístup značky Klorane k přírodě – společenská odpovědnost na lokální úrovni zdokumentovaná na videu mi byla moc sympatická.

Jana Chaloupková

Všechny předváděné produkty nádherně voní, vůně připomíná můj velmi oblíbený alkoholický nápoj mojito. Vlasový sprej – mlha- krásně provoní vlasy, to jsem hned vyzkoušela. Šampon i balzám budou určitě také vynikající. Plánuji zakoupit suchý šampon, který rozhodně využiji. Celá akce mě příjemně překvapila svými výrobky, o kterých jsem sice už slyšela, ale ještě nikdy je nevyzkoušela.

Jana Hornová

Akce Klorane se mi moc líbila. Byla v moc milém přátelském prostředí, panovala uvolněná atmosféra, a hlavně jsme si všechny mohly produkty očichat, vyzkoušet, vyfotit. Nová řada s mátou mě moc zaujala, neboť o detoxu na vlasy slyším poprvé. Celá řada krásně svěže voní a má úžasnou barvu a vůni. Od té doby, co jsem zkusila vlasový sprej, jsem na něm asi závislá. Sprej ala mlha opravdu je super!

Tereza Bosáková

Máta čistí vodu od těžkých kovů a jiných škodlivých látek. Šampon je bez sulfátů, pění ale dobře, obal z 50% recyklovatelného plastu, čemuž fandím. Balzám způsobuje vyšší lesk a rozčesání. Mlha skvěle neutralizuje pachy, ale je to také ochrana proti vnějším vlivům. Všechny přípravky s mátou vodní jsou vhodné pro všechny typy vlasů.

Denisa Neugebauerová

Výtažek z máty vodní, která ničí nečistoty. Krásná svěží vůně připomínající drink „mojito“. Přírodní produkt, cit pro ekologičnost.  Sprej na vlasy neutralizuje pachy, bude také vhodný i po výkonu ve fitku. Atmosféra na akci byla uvolněná a velmi zábavná, se zajímavými informacemi o tom, co máta vodní dokáže vyčistit. Fandím zajímavým projektům, do kterých se značka Klorane zapojuje. 

Aneta Krátká

Líbila se mi ukázka, jak máta vodní funguje. Dále se mi líbí ekologické myšlenky firmy, že jsou produkty téměř přírodní a i nápad s osvětou prostřednictvím nadace. U produktů mě zaujalo, že se balzám dá použít i k hlavě.

Veronika Bulánková

Atmosféra akce byla naprosto super, paní Zdeňka z Klorane je skvělá a zábavná, její prezentace nebyla vůbec nudná, ale vtipná i poučná. Oceňuji zapojení značky do ochrany životního prostředí. Jsem ráda, že jsem se seznámila s milou rostlinkou v podobě máty vodní, její super účinky mě hodně překvapily. Produkty krásně voní, s přítomnými jsme se shodly, že připomíná mojito. Nejvíce jsem zvědavá na schopnost zvýšení lesku vlasů až o 100 %, vlasy se mi moc nelesknou, takže ráda otestuji. Bude to moje první zkušenost se značkou Klorane, dosud jsem ji moc neznala. Mile mě překvapily také ceny, které nejsou vůbec vysoké, naopak jde o dostupné produkty.

Kateřina Pšenková

Prezentace novinek byla poutavá, přínosná – teď už vím, že čisticí mlhu můžu používat i na silonky. Zaujalo mě video – líbí se mi myšlenka čištění řeky Sázavy, bylo by fajn tento nápad šířit dál pomocí sociálních sítí. Produkty voní nádherně, jako mojito, takže i když jsem zvyklá používat nepřírodní vlasové produkty (přírodní mi žádné nesedly), tak na tento se skutečně těším. Jenom se trochu bojím, zda pak vlasy půjdou učesat a upravit.

Kateřina Hrušková

Líbí se mi, že značka používá princip zelené chemie. Velmi příjemná vůně a pozitivně hodnotím balzám, po kterém se neelektrizují vlasy a mlhu. Těším se, až produkty vyzkouším. Značka je velmi sympatická, před touto akcí jsem značku neznala, značka Klorane se mi líbí i díky tomu, že zprostředkovává různé nadační a dobročinné akce (čistá řeka Sázava) a používání 50 % recyklovaných plastů na obaly.

Cecílie Kutálková

Díky výkladu a prezentaci se těším až přípravky vyzkouším. Velmi chválím a mám velkou radost, že existují firmy, které se snaží přírodě vrátit, to co z ní čerpají, zvlášť v dnešní době. Přípravky voní nádherně a svěže. O značce jsem toho moc nevěděla, ale po vyzkoušení přípravků, budu pozitivně vychvalovat.

K dostání v lékárnách. Více informací naleznete na stránkách Klorane.

Reklama