646cc9ee06f4cseznam.jpg
Foto: Shutterstock

Dny dětí Vypich
V pátek, 26. května, na pražském Vypichu proběhne Den dětí, kde budou ukázky volnočasových i sportovních aktivit, výtvarných dílniček, ale i divadelní představení. Den dětí bude zakončen večerním koncertem a promítáním v letním kině (ne)KONEČNÁ. Dorazí i složky IZS a Armáda ČR s ukázkami svých technik a činností. Dospěláky potěší vystoupení koncert Anety Langerové a kapely Monkey Business.

Eats and Beats festival
Milujete jídlo? Navštivte kuchařské mistry na food festivalu Eats and Beats, který se uskuteční v pražské Metropoli Zličín. Těšit se můžete na Marka Raditsche nebo Jana Punčocháře, oba můžete znát jako porote kuchařské soutěže Masterchef nebo jako výborné kuchaře. Třicet vyvolených bude mít možnost ochutnat vynikající menu a všechny účastníky čekají workshopy, kvízy, zábavné aktivity pro děti nebo kolo štěstí, ve kterém můžete vyhrát hodnotné ceny.

May Fest
Poslední sobotu v květnu vyražte do Mělníka na náměstí Míru, kde se uskuteční May Fest, kulturní akce plná skvělé hudby i zábavy pro děti i dospělé. Celé dopoledne bude věnované dětem, ale ná své si přijdou i dospěláci, buď v gastro zóně nebo poslechem reggae hudby.

Vinný košt a festival chutí v Liberci
Do Libereckého kraje si zajeďte za skvělým vínem a gastronomickými zážitky. Tuto sobotu, 27. května, se na náměstí Dr. E. Beneše otevřou brány akce Vinný koš & festival chutí. Budete moci ochutnat vína různých vinařství, zatancovat si, ochutnat dokonalé pokrmy, které se skvěle hodí k vínu a i děti si přijdou na své.

Barevný Žatec
Barevný Žatec už 27.5. odhalí kulturu různých národností. Vystoupí hudebníci a umělci z různých zemí a dojde i k představení různých komunit – vietnamské, mongolské, ukrajinské apod. Budete moci také ochutnat národní pokrmy a děti si užijí dětské dílničky.

Film festival ve Zlíně
Navštivte 63. ročník Film festivalu ve Zlíně. Jedná se o největší a nejstarší festival pro děti a mládež a přinese filmy z více než 50 zemí světa a součástí bude i bohatý doprovodný program, který má posilovat rodinné vztahy mezi rodiči, dětmi, ale i prarodiči. Dokonce na festivalu vystoupí i Ewa Farna.

Chrastavské slavnosti
Od pátka 2. června do neděle 4. června se uskuteční Chrastavské slavnosti, během kterých vystoupí známé osobnosti, jako je Aneta Langerová, Jana Kratochvílová, Žlutý pes, Michal Horách nebo Cocotte Minute. Děti potěší bohatý zábavný program a vše bude zakončeno půlnočním ohňostrojem.

Noc kostelů
V pátek 2. června se uskuteční Noc kostelů, která má zlepšit a přiblížit vztah mezi veřejností a církví a vírou. Akce probíhá po celé ČR a pro zájemce jsou otevřeny kostely, konají se komentované prohlídky i koncerty. Které kostely budou přístupné, najdete zde. Vydejte se tedy do kostelů, které jsou v blízkosti vašeho bydliště a užijte si noc plnou tajemna.

Nuselské blešky
Na začátku června si rezervujte první sobotu a přidejte se do skupiny hledačů pokladů, milovníků harampádí, vintage věcí, bazarů a starožitností. V Komunitní zahradě v Mečislavové ulici se sejde dohromady 50 prodejců. Můžete si přijít nakoupit, ale také prodat zboží z druhé ruky. Může jít o oblečení, knihy, šperky, hračky, starožitné věci apod.

Čáslavské slavnosti
V sobotu 3. června se na náměstí Jana Žižky z Trocnova v Čáslavi uskuteční od 13 hodin slavnosti, jejichž součástí bude hudební i zábavný doprovodný program, jarmark a řemeslný trh, gastronomické zážitky i dětské divadlo. Návštěvníci se mohou těšit na Arakain, ANNU K, Ivana Mládka a banjo band apod.

Výstava fotografií Jiří Menzel
Do 7. června si můžete vychutnat výstavu fotografií Jiřího Menzela, jakožto oblíbeného režiséra, scénáristu, herce, a dokonce i učitele, který by letos oslavil 85 let. Výstava je součástí filmového zlínského festivalu a je dostupná v zábavním centru Zlaté jablko ve Zlíně. Mimoto si můžete prohlédnou i výstavy Salon filmových klapek a Střípky z kudlovských animací.

Zdroj: vstupzdarma, zlinfest, infocaslav, nockostelu, chrastavské slavnosti, mestozatec, mayfest, dendeti