Přečtěte si opravdu zajímavý a poučný příspěvek, který nám poslala čtenářka s nickem City Cat

Otřepaná fráze, že krása vychází zevnitř, je stoprocentně pravdivá. Bohužel se o její pravdivosti nemůžeme přesvědčit dříve, než uplyne pár (nikoliv dvě) desetiletí. To JAK ta desetiletí prožijeme, nikoliv CO na sebe během  té doby napapláme, určuje výsledek péče o náš zevnějšek.

Já měla velké  štěstí, že jsem v časech minulých měla starší kamarádku, daleko  vzdělanější a moudřejší než já a od ní jsem kdysi převzala:

  1) Ve třiceti si začínáš připravovat své stáří. To znamená, že jaká  jsi, na co myslíš, jak se chováš, co děláš  - to všechno se podepíše  na tvůj obličej a celkové fyzično.

2) Jsi to, co jíš a jak to jíš.

I dnes mám kamarádku, o něco málo starší, o mnoho vzdělanější a navíc  30 let pracující v oblasti estetické chirurgie a na slovo vzatého odborníka na péči o vzhled. Mnohokrát jsme spolu probíraly krémy, injekce, chirurgické zásahy, prostě všechno to, co si dnes může kdokoliv dopřát ve jménu udržení mládí. Záměrně říkám kdokoliv, protože stejně jako existuje leasing na auta, existují i půjčky na zásahy plastických chirurgů. Ona říká:

1) Neexistuje krém, který vrací mládí a to bez ohledu na cenu.

2) Neexistuje chirurgický zákrok, který vymaže "mračící" vrásky, rýhy od nosu ke koutkům, svěšené koutky úst a zlý výraz - protože tyto rysy jsou základní charakteristikou dlouhodobého stavu mysli.

3) Kdyby předchozí dvě věci fungovaly, nevypadaly by slavné multimilionářky tak, jak vypadají (nechci jmenovat).

Takže co já s tím? 

Samozřejmě o sebe pečuju, používám krémy střední cenové kategorie a další běžnou údržbu doslova od hlavy k patě. Nechodím na kosmetiku, ke kadeřnici ano a jednou za rok využívám radiofrekvenční obnovu kolagenu v hlubokých vrstvách kůže.

Jím přiměřeně zdravě a maximálně 1 500 kalorií denně - to mám tak nějak zakódováno. Nikdy jsem kromě těhotenství nevážila víc, než 57 kilo (váha odpovídá mé kostře). Odjakživa se přiměřeně pohybuju. Odjakživa se věnuju práci ve výtvarné oblasti a to se promítá i do mého oblečení. Mám ráda lidi.

Říká se, že zkušenost je nepřenosná, není to pravda. Zaleží na každé(m), zda je ochotný cizí zkušenost přijmout.

Jo a pozor na dědičné faktory. Ne nadarmo se říká "aká matka, taká Katka".

Hezký den přeje City Cat :-)

Souhlasíte, milé ženy-in? Podobáte se své matce. Jste tomu ráda, nebo se tomu bráníte? Co děláte proto, abyste oddálila stárnutí? Chodíte na kosmetiku, na masáže nebo na různé omlazovací kůry? Vzala byste si půjčku kvůli plastice?

Napište nám svůj názor na redakce@zena-in.cz

Soutěž: Pudr

Reklama