Podle Ajurvédy vede nesprávná strava a současný rozšířený životní styl k poškození trávicího systému, a to způsobuje zhoršené vylučování toxinů z těla. Tyto toxiny následně putují směrem dolů po močových kanálech. Současně dochází ke krystalizaci toxinů s minerály, což je v podstatě tvorba ledvinových kamenů. Velkou roli při mineralizaci ledvinových kamenů hraje i kyselejší vnitřní prostředí, které je současně spojeno s rizikem zánětů.
5c6eaa4c1f4acobrazek.png

Ajurvédská léčba ledvinových kamenů zahrnuje použití diuretických, tonizačních, omlazujících, „kameny-rozbíjecích“ bylin a bylin vyrovnávající pH. Vypíchnout je možno Smuteň hořkou, která je přezdívaná jako rozbíječ kamenů a která přispívá k normální činnosti ledvin a k pH rovnováze v žaludku a Čekanku obecnou, přispívající k vylučování a k pročišťování těla. Abyste se vyhnuli problémům s ledvinovými kameny, máme pro vás několik základních doporučení týkajících se diety a zdravého životního stylu:

  • Pokud je to možné vyhněte se čaji, kávě, alkoholu, ledovým nápojům, okurkám, rybám, drůbeži, masa, špenátům a čokoládě.
  • Vyhněte se kyselým, těžkým a instantním potravinám.
  • Ujistěte se, že pijete dostatek vody každý den.
  • Přidejte do jídelníčku fazole, zázvor a hnědou rýže nebo předvařenou rýži.
  • Vyvarujte se potlačování nutkání močení a vyměšování, čím déle budete zadržovat moč a stolici tím dáváte větší šanci krystalizaci.
Reklama