Zastavte se a udělejte si čas pro sebe. Někdy méně znamená více. Po chvílích, které věnujete odpočinku, se budete cítit příjemně osvěžená a práce vám půjde od ruky daleko snáz. Umíte ale efektivně relaxovat? Ne každá chvilka, kdy nepracujete, totiž znamená pro tělo relaxaci fyzickou i duševní.

 

Především v létě je čas probudit svou energii. Krása, to není jen vnější skořápka. Můžete použít sebevíc zázračných přípravků, ale pokud se nebudete cítit spokojená uvnitř, projeví se to i navenek. Krása vychází zevnitř. A proto bychom o ni měly pečovat a občas jí poskytnout i impuls, který nás prozáří zvenku i zevnitř. O rovnováze ducha i těla hovoří různé východní techniky i náboženství. Pokud je vám tento názor blízký, nemusíte se vypravit do zemí orientu. Stačí si kdekoliv v Čechách zajít na ajurvédskou masáž.

 

Ajurvéda a ajurvédská masáž

 

Ajurvéda je věda původem z Indie a jejím hlavním cílem je docílit rovnováhy těla a mysli. V překladu slovo znamená doslova věda o dlouhém životě. Ajurvédská masáž je pak technika, která pomáhá lidskému tělu obnovit své zdroje síly. Aby celá procedura fungovala, nestačí pouze masáž. Abychom dokázali zachytit energii, která se uvolňuje pohybem během masáže, měli bychom také správně jíst a mít dostatek pohybu. Zdravé tělo a dobře fungující metabolismus jsou faktory, které účinky masáže mohou výrazně ovlivnit. Zkuste tedy na nějakou dobu vynechat pasivní odpočinek u televize a namísto něj si vyhraďte chvilku sama pro sebe.

 

Samotná ajurvédská masáž dokáže z těla vyplavit toxiny a uvolní tělo ve stresu. Trvá od 30 minut více a od její délky se také odvíjí síla její účinnosti. Velmi vhodné je samotnou masáž doplnit příjemným promazáním masírované části tělovým mlékem.

 

Chvilka péče i v pohodlí domova

 

Po absolvování masáže tedy s příjemným odpočinkem můžete pokračovat pravidelně i doma. Pravidelným používáním tělového krému prospíváte pokožce. Jemnou masáží při vtírání krému podobně jako při masáži aktivujete energetické body na svém těle. Vyzkoušejte třeba Dove proage tělový krém, který obsahuje velké množství změkčujících látek. Vyživí tak vaši pokožku a poskytne ji adekvátní péči vzhledem k věku. Řada Dove proage je totiž určená především pro zralé ženy a byla vyvinuta právě tak, aby podporovala funkci zralé pokožky.

 

Umění odpočívat není nijak složité a zvládne ho každá z vás. Stačí jen chvilky, které máme sami pro sebe, brát jako příležitost. Udělejte radost svému tělu a uvidíte, že s vámi zase začne mluvit. Najít rovnováhu znamená objevit krásu, která není limitovaná věkem.


Petra Černocká umí relaxovat

 

Dalšího Proage klubu se značkou Dove se zúčastnila i zpěvačka a herečka Petra Černocká. Na vlastní kůži si vyzkoušela blahodárné účinky ajurvédské masáže. Protože je Petra stále v pohybu a má plno práce, ocenila chvilky věnované péči o sebe sama. Relaxační program se vydařil nejen díky umění profesionální masérky, ale také díky skvělé atmosféře. „Sejít se s přáteli při originálním odpočinku je ten nejlepší recept, jak zůstat v životě svěží a plná energie,“ říká Petra Černocká.

 

Hanka Švejnohová vyzvěděla všechny taje ajurvédských masáží od majitelky Ayuma wellness centra, paní Simony Martišové.

 

Načerpat novou energii členky klubu mohly také díky Dove proage tělovému krému, který se skvěle hodí pro zralou pleť.

 

Masáž, krém a pak se krásně obléct a vyrazit na dámskou jízdu. Originální doplněk, kterým se účastnice Proage klubu nechaly ozdobit, bylo speciální barevné tetování.

Reklama