V červenci 2021 spustila společnost Air France službu „Ready To Fly“, která je bezplatná a volitelná a poskytuje zákazníkům potvrzení, že mají pro svou cestu požadované zdravotní doklady, a to ještě před příjezdem na letiště. Služba poskytuje zákazníkům větší klid a bezproblémovější cestování tím, že se především se vyhnou vícenásobným kontrolám v den odletu.

aire1.jpg

Služba Ready To Fly, která se u zákazníků osvědčila, je postupně zaváděna po celém světě.
V současné době je k dispozici na více než 140 trasách při odletu z 80 letišť, což představuje více než 600 letů denně :

Všechny vnitrostátní lety ve Francii a lety z/do Korsiky a francouzského zámořského departementu;

  • Lety do/z Spojených států, Argentiny, Chile a Brazílie;
  • Lety z Francie do Německa, Španělska, Řecka, Itálie, Portugalska, Gabonu a Senegalu;
  • Lety do Francie při odletu z Evropy a Kanady.

Od svého spuštění využilo službu Ready To Fly více než 600 000 zákazníků.

aire2.jpg

Automatizovaná služba pro vnitrostátní lety

Od 24. ledna 2022 je očkovací průkaz povinný na vnitrostátních letech ve Francii pro cestující starší 16 let (s výjimkou letů na Korsiku a do/z francouzského zámoří) a pro cestující starší 18 let (s výjimkou letů na Korsiku a do francouzského zámoří). Aby se zkrátila doba potřebná ke zpracování předložených dokladů, nahrazuje společnost Air France ruční zpracování dokladů ověřování očkovacího průkazu automatickou kontrolou, čímž zajistí, že zákazníci cestující ve Francii obdrží okamžité potvrzení.

Tato funkce je k dispozici několik dní před odletem, stejně jako u všech ostatních programů Ready To Fly. Zákazníci obdrží od společnosti Air France e-mail s výzvou k nahrání dokladů, které jsou následně překontrolovány.