Služby na palubě budou zachovány dle standardů Air France. Pro krátké lety tohoto typu bude v business třídě k dispozici lehké hlavní jídlo a výběr z nápojů včetně šampaňského, ve třídě Economy budou k dispozici lehký snack a nealkoholické nápoje.
5f4cc31e2183dobrazek.png

  • Let AF1737 bude operován letadly Air France HOP! typu Canadair (Bombardier) Regional Jet 1000 s kapacitou sta osob.
  • Let Air France HOP! z Lyonu do Prahy je naplánován s odletem v 10:35 hodin a příletem na Letiště Václava Havla Praha ve 12:20 hodin.
  • Zpět do Lyonu odlétá letoun Air France HOP! ve 13:05 hodin z Letiště Václava Havla Praha s příletem do Lyonu v 14:50 hodin.

Proč je létání s Air France - KLM bezpečné?

Letecká společnost Air France – KLM přijala opatření k zajištění bezpečnosti letů pro cestující i zaměstnance. Například, obličejové masky jsou povinné při nastupování i během letu, na palubě jsou další hygienická zařízení a letadla jsou dodatečně dezinfikována pomocí vhodných čisticích prostředků.

Vzduch na palubě letadel Air France - KLM se osvěžuje každé tři minuty pomoci vzduchu zvenčí, což ovzduší v letadle činí bezpečnějším, než v mnoha jiných uzavřených prostorách. Proud vzduchu je rovněž filtrován přes HEPA filtry, které zachytí až 99,999 % bakterií a virů, včetně koronaviru.

Většímu bezpečí pro cestující přispívá i skutečnost, že vzduch na palubách letadel Air France - KLM proudí shora dolů, nikoliv z přední do zadní části letadla.
Podrobnější informace k bezpečnostním opatřením na palubách letadel Air France naleznete ve videu ZDE:

Opatření vyžadovaná místními úřady

Letecká společnost cestujícím z České republiky doporučuje zjistit si podmínky pro vstup do tranzitní, anebo cílové země. Pro více informací je možné navštívit webové stránky IATA (www.iata.org). Některé destinace mohou vyžadovat doklad o provedení testu na COVID-19 nebo vyžadují po příjezdu karanténu.

Cestující, kteří přilétají do České republiky, mají obdobnou povinnost si zjistit podmínky platné pro vstup do ČR. Aktuální informace poskytují vždy webové stránky Ministerstva vnitra ČR.

Opatření pro cesty do Francie

Po příletu do hlavního města Paříže nebo francouzských zámořských destinací je nutné předložit certifikát, který opravňuje k cestování a který se předkládá při pasové kontrole. Tento dokument je také nutné mít v případě jakéhokoliv cestování nebo jen transferu ve Francii. Dokument lze stáhnout na webových stránkách francouzského Ministerstva vnitra ZDE

Francouzské zámořské departmenty vyžadují od cestujících navíc i negativní COVID-19 test.

Více na AIRFRANCE.CZ
5f4cc3304961dobrazek.png

Reklama