Čarodějnický pozdrav - písemný i fotografický, posílá čtenářka Ivetinka. Schválně, jestli ji poznáte?

Ahojda všem čarodějnicím,

Jako každý rok, tak i letos se na čaroďky moc těšíme. Hlavně holky. Konečně můžeme ukázat, co v nás je. Pořádně se zmalujeme a vyrazíme slavit „náš“ svátek. Před rokem ( první fotka ), mě holky zmalovaly tak , že mě nepoznala vlastní máma – šly jsme s děvčaty a naproti šla moje mamka a ptala se holek, kde mě nechaly, poznala mě, až když jsem se začala smát. Byla sranda a doufám, že i letos dopadne pěkné počasí, abychom zas mohly létat na košťatech, skákat přez oheň, spálit nějakou tu zlobivou čarodějnici a opéct si dobrotu.

Letu zdar ivetinkav

foto

fotot

fotka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dnešní téma

Blíží se Filipojakubská noc. V sobota 30. dubna to vypukne. Lidé se sejdou u zapálených ohňů, aby oslavili příchod jara a symbolicky „nás“ chudinky upálili.

V každé ženě je kousek čarodějnice.

A my bychom na to měly být hrdé. Protože, jak říká i herečka Květa Fialová, čarodějnice nemusí být jen stará a ošklivá, ale je to žena krásná a chytrá (a že ona byla krasavice!).

Pište - pište - pište

  • Pište vaše příběhy z pálení čarodějnic - ať už z těch, co proběhly, a nebo jak se těšíte a připravujete na ty, co nás už tuto sobotu čekají!
  • Pište, zda nějakou opravdovou „čarodějnici“ znáte. Ať už v podobě kartářky, nebo třeba vaší sousedky. :))
  • Pište jako vždy na náš redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se tentokrát obzvlášť těším, a proto jsem i vybrala „obzvlášť krásnou odměnu“ za ten nejlepší.

Přiletí k vám přímo z Filipojakubské noci (ale možná se ještě po cestě někde staví za kamarádkami, takže ji vyhlížejte z okna do 14 dnů. :))

carodej

Reklama