Vybrat to, co vás za muziku charakterizuje je občas práce na delší čas. Jak se topovedlo čtenářce Ahoi posuďte samy.

Ahoj, zdravím milé ženy a milí muži

včera se krásně rozproudila diskuze a ačkoliv dneska v práci lehce nestíhám, přiležitost pochlubit ( nebo pohanit ) se svým hudebním vkusem si ujít nenechám. Hudbou doslova žiju, nejradši bych byla aby mi hrála ke všemu, co dělám. Sama hraju na kytaru a objíždím koncerty v okolí i neokolí ( třeba před třemi lety ve Vídni na Metallice ), ikdyž nejsem typická metalová holka s potetovanýma rukama a černě nalíčeným zjevem, v každém stylu se snažím něco si najít. Ale jsou věci, kterým zkrátka dávám přednost a lahodí mým uším víc :-).

Jako první bych Vám ráda nabídla něco z keltské muziky. Loreena je výborná zpěvačka a mám doma celou její diskografii:


Od 11 let poslouchám rockovou hudbu. Začínala jsem na U2, Bon Jovi, Metallice nebo třeba REM či Pink Floyd. Teď už je těch kapel tolik, že těžko vyberu jednu z nich. Už vím, že to dopadne tak, že Vám sem pošlu jednu a za deset minut mně napadne nějaká lepší :). Rozhodla jsem se posílat ty méně známé a tohle jsou Tool, progresivní metalová banda se skvělým zpěvákem a podle mého jedním z nejlepších bubeníků světa Danny Carey:Posledním odkazem jsou čeští SSOGE ( Silent Steam of Godless Elegy ) které jsem měla to štěstív dvakrát vidět na živo ( na festivalech kde doprovázeli finské Korpiklaani ). Vybírám záměrně píseň z nového alba. Posuďte sami tuhle atmosférickou lahodu:


... A když teď koukám na čas, zjišťuju že mi vybírání písní trvalo 48 minut, což je snad dosavadní rekord. Takže děkuji za pozornost a všem milovníkům hudby ( ať už jakékoliv ) přeji krásný den!

čtenářka a posluchačka Ahoi


 

Díky, moc Ahoi. Dobrá muzika. Věřím, že se bude líbit i ostatním.

Dnes je tématem dne muzika, která ovlivnila vaše životy. Pošlete odkaz z youtube a přidejte historku. Těšíme se na to na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Rádio Žena-in vám za to možná pošle muziku o kterou budete stát…  jen jeho dnešního hudebního dramaturga musíte přesvědčit, že si ji zasloužíte!

Reklama