Dobré ráno, ráda bych se připojila se svým příspěvkem na dnešní téma. Internet se pomalu stává nedílnou součástí našeho života. Nabízí nám mnoho nevídaných možností, ulehčení, komunikace s úřady, nebo třeba přáteli.

Facebook, MySpace, Lidé... poslední dobou se mi potvrzuje pravidlo, že kdo nevlastní účet na některém z internetových sociálních sítí, jako by nebyl. Stačí pár kliknutí, a můžeme si popovídat s naší první láskou, se starým kamarádem, nebo třeba učitelkou z mateřské školky. Nejsme omezeni pouze telefonním seznamem a poštovní schránkou, avšak mizí pomyslné hranice soukromí a osobní zóny.

Lidé, o kterých jsme doufali, že už se s nimi naše cesty neskříží, se najednou objevují a "přidávájí si nás" mezi přátele, družně s námi komunikují ačkoliv náš postoj k nim se nikdy nezmění. Nehledě na to, jak snadné je vyhledat IP adresu uživatele, dostat se k důvěrným informacím a podobně, internet má i svá stinná místa a měla by v jeho používání platit další tak známá zásada - všeho s mírou. Když vidím profily některých holek na facebooku, kde mají vyplněné třeba i telefonní číslo, říkám si, že by mělo dojít k osvětě. Nedávno se na portálu Lidé,cz objevilo video Seznam se bezpečně, a tak ho přikládám ke svému příspěvku.

Ale abych nezůstávala u těch negativních dopadů sociálních sítí, pokud to nebudeme přitahovat za vlasy a budeme se chovat morálně a s trochou opatrnosti, otevírá se nám prakticky celý svět :-)

Ps. Svou první velkou lásku jsem poznala díky internetu, a náš vztah trval jeden rok, na dálku 197 km.

S pozdravem,

čtenářka Ahoi

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Výstižně napsané, opravdu :-)

Vztahy na internetu, to je téma pro tento den.

  • Kolik vám dal kamarádek a kamarádů internet?
  • Vyhledáváte přátele raději na internetu nebo v běžném světě?
  • Scházíte se s těmi internetovými i v reálném životě?
  • Využíváte ho k navazování známostí milostných i přátelských?
  • Prožila jste už lásku přes internet?
  • Využíváte sociální sítě a chaty?
  • Co pro vás a vaše vztahy (rodinné, přátelské, partnerské atd.) internet znamená?

To vše i mnohem víc nám můžete na téma vztahy na internetu psát už teď! Adresa pro vaše příběhy, úvahy a zamyšlení je jako vždy

redakce@zena-in.cz

Reklama