Ačkoliv alergik sama nejsem, mám jich několik v řadách nejbližších. Otci vypěstovali v ranném dětství lékaři alergii na ryby a rybí tuk, který byl douhou řadu let považován za něco neskutečně zdravého a prospěšného. Pravděpodobně je jeho alergie založená na obsahu jódu. Pamatuji si, že jsme jednou jako děti měli ve škole rybí filé. Všichni jsme dbali aby se k otci nedostal jediný náznak, závan. I přes to k nám druhý den musela rychlá když se dusil a prodělával silnou alergickou reakci. Od té doby se u nás doma ryby prakticky nevyskytují. Co se Vánoc týče, větišnou hodujeme s vepřovým, bratři si rybí polívku někdy neodpustí a tak větráme a větráme, abychom předešli jakémukoliv neštěstí.

Druhým alergikem, kterého v okolí mám je můj přítel. Protože ryby nejím, myslím že jeho alergie by pro mne byla opravdu dost krutá a asi bych byla každou chvíli nateklá. Má totiž alergii na čokoládu.

A tak upřímně lituji a soucítím se všemi alergiky, ať už na čokoládu nebo na pyly, peří nebo prach. Na závěr bych chtěla dodat několik informací o možné léčbě alergií, které jsem ráno zjistila:

1) Akupresura - uvolní svaly, pomůže postiženým zónám, zmírní bolesti
2) Aromaterapie - využívá léčivých účinků aromatických olejů z květů, stromů, plodů a bylin...
3) Fytoterapie - léčení nemocí pomocí rostlin, cílem fytoterapie je (vedle léčby konkrétních neduhů) celkově obnovit zdraví a povzbudit vitalitu.
4) Akupunktura - vpichování jehel do určitých bodů lidského těla prý prokazatelné pomáhá alergikům
5) Hyposenzibilace - Cílem je snížit přecitlivělost pacienta na příčinný alergen. Injekčně nebo v kapkové podobě dostává v pravidelných intervalech a určených dávkách roztok alergenu, který mu vyvolává příznaky. Je to vlastně určitá forma "protialergenového očkování".

Většina alergií se dá tlumit léky - antihistaminiky, které jsou na lékažský předpis.

Příspěvek poslala Vaše čtenářka Ahoi

Máte i vy nějakou alergii? Napište nám o ní.

redakce@zena-in.cz

Reklama