Dobrý den,


dnešním tématem jste mi přímo kápli do noty. Vlastním řidičský průkaz již 10 let, ale nejvíce jezdím až poslední rok, protože mi manžel koupil "ojetého Citrónka".

Do té doby jsem občas jezdila s autem mých rodičů. Mám za sebou jednu autonehodu, která se stala před více než šesti lety, kdy jsem nedodržela bezpečnou vzdálenost a nabourala do auta přede mnou. Jeho řidič ujel, protože neměl na autě ani škrábnutí a nejspíš si ani nebyl jist svou bezchybnou jízdou. Do dneška mu za to tak trochu děkuji, protože jsem
díky němu nedostala pokutu, ale jen pokárání. Otec mi také poděkoval, protože jeho škodověnka měla díky mě nový předek :)


Také mi jednou autíčko vykradli, ale sebrali jen sestry školní tašku, tak to policie ani neřeší. Ovšem nejhorší zážitky (jiné spíše pobaví) jsou pro mne akce, kdy se autíčko zastaví uprostřed křižovatky a odmítá jet dál.


Moje zatím poslední podobná akce byla letos v létě. Jela jsem se dvěma malými dětmi a jejich babičkou (mou matkou) na nákupy. Když už jsme měli hezky plný kufr, tak bylo třeba ještě zařídit jednu pochůzku v centru. Začínala odpolední špička a ulice se pěkně zaplnily. Uprostřed jedné z největších křižovatek,přímo naproti sídlu Okresní policie, si moje auto postavilo hlavu a odmítlo jet dál. Odtlačili jsme ho tedy za křižovatku. Nechala jsem své spolucestující v autě, čapla jsem kanystr a pádila k nejbližší benzínce v domnění, že nemáme šťávu. Od benzínky mne vzal zpět jeden moc hodný řidič, který měl nejspíš o čem doma vyprávět. Po dolití benzínu autíčko nastartovalo. Hurá. Hlavně, že to nebylo nic horšího.


Dojeli jsme na místo určení. Mamča rychle vyběhla zařídit vše potřebné a já udělala jednu vekou chybu. Vypnula jsem motor. Problém totiž nebyl v benzínu, ale v baterii. Manžel v Německu a já v centru města s autem, od kterého bych nejraději s křikem utekla. Na pomoc mi musel přijet švagr. Pomohl autíčko roztlačit a jelo se dál. Chvíli. Na další křižovatce jsme opět zůstali trčet. Znovu jsme roztlačovali. Nakonec jsem auto nechala u domu svých rodičů, vzala děti a šli jsme domů pěšky.


Druhý den sehnal manžel jednoho hodného pána, který mi autíčko opravil. Měla jsem prasklý klínový řemen a baterie se nedobíjela. No dnes už vím, že pokud svítí na palubce kontrolka, tak mám problém :D


Akce klínový řemen měla ještě malou dohru, kdy jsem další den opět nemohla nastartovat, tentokrát na parkovišti před domem. Manžel po telefonu hlásil, že mi nejspíš nezaskočil pastorek (???) a že stačí když do auta drcnu a při tom se pokusím nastartovat. Hmmm, velká sranda. Pomáhali mi i sousedi a nic.


Auto se nám pomalým postrkování podařilo dotlačit před ubytovnu neplatičů, kde jsem ho nechala a vůbec se nebála, že by ho někdo ukradl, protože stejně nejelo. Odpoledne pak manželovi všichni z ubytovny radili co by s autem mohlo být a do dnes ho na ulici zdraví.

Autíčko putovalo do servisu, kde přišli na to, že prasklý klínový řemen rozmlátil převodovou skříň a vše okolo. Nechtějte po mě podrobnosti, protože je můj příspěvek už je dost dlouhý a stejně tomu
moc nerozumím.


Teď už jen doufám, že to byla na dlouho poslední oprava, kterou moje autíčko potřebovalo a že mi bude dobře sloužit dále.

S přáním hezkého dne a hodně šťastných kilometrů řidička zuzinka 



Za váš příspěvek děkuje redakce zena-in a přeje vám mnoho kilometrů bez nehod. Taky, když zůstanete trčet na křižovatce a ne a ne nastartovat, máte pocit, že si všichni chlapi klepou na čelo?? Snad nemá ten pocit jen já.

Za váš mejlík vám posíláme kabelku. Již brzy si ji budete moci vyzvednout na vaší poště. Tak vezměte Citrónka a dojeďte si pro ni.

 

Čtenářky, dnes je téma dne Žena za volantem.

 

Napište nám o vašich zážitcích za volantem.

Pořád máte pocit, že jezdíte lépe než ten chlap, co na vás troubil dnes při cestě do práce?

Zastavil vás policista?

Máte ráda vůni spáleného benzínu?

redakce@zena-in.cz

Reklama