kalamárové kroužky

Dříve jsem moc nepřemýšlela, co si uvařím. Něco se koupilo, vyndalo z mrazáku a připravilo. Ráda jsem se dobře najedla, ale když se zpětně dívám, co všechno jsem považovala za „dobré“ jídlo, tak mi moc dobře není. A i když nejsme žádná televizní rodina, tak právě televizní pořady nám udělaly pořádek v jídelníčků. Byly dva - Jste to, co jíte a Ano, šéfe.

Podle našeho milého Zdenečka dbáme na kvalitu surovin a jen tak něčím nás v restauraci neuspokojí. Stejně důkladně se snažíme vybírat potraviny domů. A podle doktorky Kateřiny a inženýra Havlíčka se zase držíme zdravé stravy. Když se to všechno tak nějak zkombinuje, zažíváme oprovdové chuťové požitky.

Krásný důkaz toho, že tělo si na dobré věci zvyká rychle, jsme zažili tento týden. Dva dny po sobě jsme si dali tak odlišnou stravu, že bylo vítězství té nové, lepší, naprosto zdrcují.

V pondělí jsme si připravili „rychlou“ večeři. Jednou za čas jsme dětem dopřáli hranolky (zdravé!!! v troubě pečené) a sobě oblíbenou pochoutku od moře - kalamárové kroužky. Ty jsem koupila v jednom supermarketu, protože jsem si pamatovala, že zrovna tato značka nám dříve chutnala. Kroužky se dělaly také v troubě. Hurá, žádné smažení - tak je to přece celkem zdravé ne?

Uuuuuf.. .to jsme si dali... Kroužky chutnaly divně, hranolky byly nedobré a břicho nás tlačilo ještě v jedenáct večer.

Naprostý opak byla naše večeře na druhý den...

aglio olio

Já vím, že na špagetách s česnekem nic není, ale přesto jsem si vzala kuchařku Zdeňka Pohreicha k ruce...

Suroviny

špagety
sůl
česnek
olivový olej
lístky čerstvé bazalky
parmezán

Postup

Špagety uvaříme v osolené vodě. Na pánvičce rozehřejeme olivový olej a osmahneme na něm česnek, který jsme předtím nasekali najemno. Chvíli mícháme a přidáme do scezených špaget. Můžeme přidat ještě nasekané lístky bazalky a pro pálivou verzi také feferonku (tu jsme nedávali kvůli dětem). Důkladně promícháme a podáváme.

Na talíři sypeme parmezánem.

...ten rozdíl!!!! Hranolky a kalamáry se pekly v troubě 25 minut. Aglio olio byly na stole za 15 minut. Zůstala po nich příjemná chuť v puse a pohlazený žaludek. Děti vylízaly talíře a my jsme si s chutí mohli dát ještě drobný dezert :-)

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama