Agent 007 s povolením zabíjet, James Bond, prý kazí image britské tajné službě. Stěžoval si na to z bezpečnostních důvodů nejmenovaný pracovník MI 6.

„Myslím si, že nám filmy o Bondovi překáží – mám dojem, že dávají lidem falešnou představu o tom, jak organizace našeho druhu pracuje,“ řekl v pondělním interwiev pro BBC. „Nemáme žádná „povolení zabíjet“ a nepoužíváme berety,“ poukázal na některé z mýtů, které se v „bondovkách“ o britské tajné službě šíří.

Bond s jeho rádoby chytrými kousky, triky a neustálým naparováním prý vůbec nemusí být dobrým špiónem. MI6 má kvůli image, které jí vytváří Bond, nedostatek zájemců z řad žen a etnických minorit – a přitom i tyto skupiny pro svou práci nutně potřebuje. Často se jí naopak hlásí „šílenci a pošuci“, lidé, kteří hledají adrenalin a dobrodružství – a o takové nemá MI6 zájem.

Zdroj: BBC Radio 1

Sledujete bondovky? A líbí se Vám? Jaké vlastnosti jsou podle Vás důležité pro „špiona“? Myslíte si, že byste dokázala pracovat pro tajnou službu? A bavilo by Vás to? Jakou image má podle Vás česká tajná služba?

Reklama