Pokud patříte k příznivcům královny detektivek Agathy Christie, těšte se i v roce 2014 na nové knižní tituly. Vydávat se je chystá edice Knižního klubu, váš průvodce světem knih.

Nakladatelství Knižní klub, pod jehož hlavičkou vychází české překlady Agathy Christie, připravilo seznam titulů plánovaných na rok 2014.
(Tento seznam může být v průběhu roku podle aktuální situace případně doplněn o další tituly).

agatha

BŘEZEN:
Tragédie o třech jednáních / poprvé v KK

Na večeři u sira Charlese Cartwrighta se sejde rozmanitá společnost - včetně nenápadného pana Satterthwaita a podivínského Hercula Poirota, belgického detektiva na odpočinku. Jeden z pozvaných, farář Babbington, se napije koktejlu a vzápětí padá mrtev k zemi -- ve sklence se nenašly stopy jedu, smrt tedy musela nastat z jiných příčin. Když o pár týdnů později umírá jiný z tehdejších hostí, a opět ve společnosti týchž lidí, už není pochyb - někdo vraždil nikotinem.

KVĚTEN:
3× vraždy, první souborné vydání

Souborné vydání klasické detektivky Deset malých černoušků, kterou členové Společnosti Agathy Christie zvolili roku 2002 nejlepší Agathou vůbec; poirotovských Vražd podle abecedy; a titulu Nakonec přijde smrt zasazeného do Egypta v roce 2000 př. n. l.

ČERVEN:
Nekonečná noc / poprvé v KK

Michael Rogers, vypravěč příběhu, je mladík, který vystřídal celou řadu zaměstnání a vztahy, které měl až dosud s dívkami, byly sexuálního charakteru. Když tu se jednou ocitá na venkově u domu U Věží, zvaného také Cikánský revír, opředeného řadou pověr. Nedaleko dokonce žije jedna cikánka. A pak jednou potká u Cikánského revíru Michael bohatou dívku Elli...

ZÁŘÍ:
Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota / reedice

Dvanáct kratších detektivních příběhů Hercula Poirota na motivy úkolů bájného antického Herkula.

ZÁŘÍ:
Velká výprava -- Dopisy a fotografie z Britské koloniální expedice / poprvé v češtině

Dopisy a fotografie Agathy Christie z její rok trvající cesty po Jižní Africe, Austrálii, Novém Zélandu, Kanadě a Americe (Honolulu, Havaj), jíž se zúčastnila v roce 1922 coby členka Britské koloniální výpravy, shromažďující materiál pro Britskou koloniální výstavu (konanou dva roky poté v Londýně).
Kniha je určena všem „agathologům“, ale i milovníkům historie 20. let minulého století.

ŘÍJEN:
oslední případy slečny Marplové / první souborné vydání

Kniha šesti povídek se slečnou Marplovou a dvou bez Velkého detektiva vyjde souborně česky poprvé, ale všechny příběhy byly již dříve česky publikovány v různých antologiích.

PROSINEC:
Vražda na golfovém hřišti / poprvé v KK

Detektivka s Herculem Poirotem a kapitánem Hastingsem, česky známá také pod názvem Pozvánka pro Hercula Poirota.

zdroj, foto a více informací: www.agatha.cz

Reklama