Jako poslední zveřejněný příspěvek k dnešnímu tématu jsem přece jen nakonec zvolila ten od čtenářky s nickem Agartha. Jak je jejím zvykem, je opět poněkud svéráznější, včetně fotografie „jejího dítěte“. Ale užila si holka svoje. Nezávidím.

Zdravím do redakce.

Na ten první pohled nikdy nezapomenu, tak to si pište, že nezapomenu.A nezapomenu ani na porod, kdy jsem rodila v nepředstavitelných podmínkách v zapadlé rumunské vesnici Vulpulesti blízko Govory, kam mě měsíc před porodem vytáhl můj ex, v té době nastávající otec dítěte, botanik, přírodovědec, blázen a dobrodruh, který neuznává žádné výdobytky civilizace, ale kochá se pouze netknutou přírodou, které je v Rumunsku neúrekom. V této zemi je ovšem netknuto více věcí, včetně základních hygienických návyků.

Protože jsme ale byla stejný blázen jako on, vydali jsme se naší popelnicí dobývat krásy rumunské přírody spolu. „Aspoň budeš na čerstvém vzduchu, to ti prospěje“, zdůrazňoval mi celou cestu hrabě Drácula, jinak se totiž mému exbláznovi říct nedá.

Skoro na čerstvém vzduchu jsem nakonec i porodila, v zapadlé, bohem polozapomenuté vesnici i zemi, kde byli této události přítomni téměř všichni vesničani. Na posteli s bílým prostěradlem a vedle lavorem horké vody, i tak se dá ještě rodit v 21. století. Kluk se narodil zdravý, slavila celá ves, já ne, já jsem byla polomrtvá a na první pohled na něj si moc nepamatuju, vím jen, že hrozně řval. Fotku krásného miminka nemám, nemá být po kom krásný a jak vypadá dnes? Posílám jeho kopii, originál po mě nechtějte, a víte co? Stejně ho miluju.

Všem matkám good luck

Agartha

pozn.red. text nebyl redakčně upraven

mimi

_________

Agartho, jestli jsi tohle přežila, tak už přežiješ všechno, i originální vzhled tvého dítěte.:) Díky za příspěvek a i tobě good luck

Saša

Téma dnešního (prvního letního dne) 21. června: Na ten první pohled nikdy nezapomenu

Dnešní téma je o prvním pohledu na naše děti.  Ať už na ty nedávno narozené, na odrostlejší, nebo na ty, které už rodičovské příbytky opustily. Pohled na ně však zůstává, hlavně ten první, pro mnohé nezapomenutelný.  

 • Ty čtenářky, které na ten první pohled už zapomněly, jistě svou paměť rády oživí
 • Ty, které to zažily nedávno, určitě si první pohled na jejich miminko rády připomenou
 • A ty, které to teprve čeká, těm tento nezapomenutelný první pohled ze srdce přeju

Ať už se výchova dětí podaří nebo nepodaří, ať už je dítě slušné, nebo je to malý lump, a v neposlední řadě, ať už se narodí miminko zdravé, či nemocné, první pohled - těsně po narození, ten je nezapomenutelný. Co všechno nám v tu chvíli proběhne hlavou?

 • Ty jsi ale krásné miminko
 • Ty jsi ale ošklivé
 • Ty jsi celý tatínek
 • Co tě asi v životě čeká, ty můj drobečku
 • Ty jsi mi ale dal(a) zabrat
 • Budu tě milovat a chránit po celý život
 • Konečně jsi tady
 • A nebo také nic...

Spoustu jiných dalších otázek a také odpovědí. Ty už jsou na vás, milé čtenářky. Co vás napadlo při prvním pohledu na vaše děťátko?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek tentokrát odměníme i dětským dárkem: hrou FERDA: Hodiny a čísla

ferda

Pokud máte děti, které už hodiny znají, můžete počkat s hrou na vnoučátka, případně jí obdarovat nějaké jiné, vám blízké malé dítě v okolí.

Reklama