Afrodisiaka jsou pojmenována podle řecké bohyně lásky Afrodity. Jsou to rostliny, potraviny a koření, jež mají povzbuzovat sexuální touhu a vzrušení, a tím obohacovat milostný život.

Známá jsou už odpradávna a přetrvávají dodnes. I když dnes jsou známé spíš různé chemické a kosmetické přípravky než přírodní afrodisiaka. Je to škoda, protože experimentování s těmi přírodními je zajímavější.

Některá stará afrodisiaka je lepší ani nezkoušet. Například nejstarší dochované afrodisiakum starých Egypťanů - sušený krokodýlí penis. Lákavé nejsou ani takové ostny mořských ježků nebo různé ještěrčí ocásky.

Afrodisiaka v kuchyni
Ne nadarmo se praví, že "láska prochází žaludkem". Určitě ani netušíte, jaká afrodisiaka se skrývají ve vaší kuchyni. Z nich potom můžete připravit povzbuzující pokrmy i nápoje.

Na ženy působí jako afrodisiakum rajské jablíčko. Když jí z něj muž připraví salát, který doplní čerstvou nasekanou bazalkou (také afrodisiakum), úspěch je téměř zaručen. Stejně na ženy působí i dužina z banánu.

Chřest je afrodisiakem nejen svým účinkem, ale i svým tvarem. Obsahuje látky, které povzbuzují tělo, takže jste čilejší a máte větší chuť na sex.

Další známým afrodisiakem je med. Ten by měl působit na obě pohlaví. Nejlepší je spojení medu a pečiva, protože pečivo a obilí se váže k samotné bohyni plodnosti Céres.

Věříte, že velkým afrodisiakem je česnek? Ten má ale svá úskalí, protože jej musí mít rádi oba partneři a oba jej musí v připravené večeři také sníst. Kdyby se česnekem krmil jen jeden z nich, měl by spíš opačné účinky...

Populární, chutné a mnohostranně využitelné afrodisiakum je čokoláda. Můžete ji jíst "jen tak", nebo z ní připravit moučník, nápoj nebo cokoliv vás napadne. A na rozdíl od česneku nepáchne.  :-)

Pokud si myslíte, že vystačíte s kořením, použít byste měly jedno z těchno: vanilka, hřebíček, máta, šalvěj, zázvor, anýz, šafrán, rozmarýn, skořice, pepř, muškátový oříšek, chilli, nové koření, bazalka.

Z nápojů je nesporným afrodisiakem víno. S tím to ale nepřehánějte, protože by mohlo mít účinek úplně opačný. V malém množství (podle toho, jak kdo snese) omámí vaše smysly, a pokud jste stydlivější, zmenší vaše zábrany.

Mezi další patří okurky, cibule, meloun, kokosový ořech, ořechy, celer, jedlé kaštany, vejce, kaviár, mrkev, paprika nebo křen.

Jak vlastně přírodní afrodisiaka působí?
Nepočítejte s tím, že afrodisiaka za vás udělají všechnu "práci". Že svého miláčka jen nakrmíte výtečnou večeří připravenou z vyjmenovaných potravin a on se na vás okamžitě vášnivě vrhne.
Ale pokud budete správně naladěni, vytvoříte si tu správnou atmosféru (klid, přítmí a svíčky), tak se výsledek určitě dostaví.

V některých afrodisiakálních potravinách jsou obsaženy látky, které příznivě působí například na tvorbu serotoninu. To je hormon, který v člověk vyvolává pocity štěstí.
Jiná afrodisiaka zvyšují krevní tlak, takže se po nich budete cítit vitálnější a výkonnější.

Působení afrodisiakální večeře ještě umocní vhodný vonný olej zapálený v aromalampě. Zvolte třeba růži, skořici, orientální směsi nebo medovou vůni. Jen to nepřežeňte s množstvím vonného oleje!

A nakonec ještě jedno staré orientální moudro: Nejlepším afrodisiakem je žena.

Já bych tuto pravdu ještě poopravila a věřte mi, že: Nejlepším afrodisiakem je žena-in :-)

                             
Reklama