První adventní neděle je na spadnutí a ve většině domácností se rozsvítí první adventní svíčka na věnci. Možná jste si ho vyrobila sama a o to větší potěšení z něj máte. Ale nekažme radost ani těm, které na výrobu nemají čas nebo zručnost.

Advent je tady přece pro všechny. Ať už ho vnímáme z pozice víry, nebo jen jako příjemné období před poněkud hektickými Vánocemi. Někdo má poklidný čas adventu dokonce raději. Rád si udělá čas i na výrobu věnce, který je nejdůležitějším symbolem adventu.

Symbolizuje Ježíše Krista jako Světlo, které osvěcuje náš všední život. Adventní věnec je zároveň i symbolem věnce vítězů. Dáváme si jej proto do bytu s důvěrou v to, že se náš život ve spojení s Bohem zdaří, že Bůh scelí a narovná vše zlomené a nalomené v našem životě, že nakonec v našem životě zvítězí dobro, láska a světlo... Tolik citace z vira.cz

Věřící si můžou nechat věnec posvětit v kostele při mši, nevěřící ho vnímají spíš jako ozdobný doplněk do bytu.

Ať už patříte k prvním nebo druhým, přejeme vám, abyste adventní čas strávily v poklidu a příjemným rozjímáním nad uklidňujícím světýlkem vašeho adventního věnce.

Foto: Facebook love for all seasons

Facebook adventni vence

Čtěte také:

Reklama