Příští nedělí započne krásný adventní čas, kdy mnoho z nás zapálí první svíčku na adventním věnci. Pokud se ho chystáte vyrábět sama, máme pro vás inspiraci. Namísto jehličnatých větviček jsme použili větvičky z buxusu.

Příprava adventního věnce byla u nás doma vždy moje práce. Okolo domu máme spoustu jehličnatých stromů, a tak materiálu bylo vždy dost. Asi předloni jsem ale sáhla po buxusových větvičkách a už jsem u toho zůstala.

Věnec z větviček tohoto keříku vypadá na vánočním stole krásně a určitě vám neopadá, jen po čase seschne.

Na výrobě věnce není vůbec nic složitého. Stačí si připravit podkladovou podložku, měkčí drát, svíčky, pokud se nechystáte věnec pověsit na dveře, a věci na ozdobu, které je sice jednodušší připevnit na věnec tavicí pistolí, kterou používají v květinářství, ale protože ji doma běžně nikdo nemá, postačí drátek, který lze ozdobami provléknout a připevnit k větvičkám.

Co je potřeba...

materiál

Na podložku poskládáme větvičky buxusu, které si přidržíme rukou a poté obmotáme drátkem. Na spodní část větvičky dávat nemusíme. Další řadu větviček překládáme přes první tak, aby nebyl vidět drátek a větvičky na sebe hezky navazovaly.

adventní věnecadventní věnec 3

adventní věnec 5

Do hotového základu zapíchneme podložky, do kterých pak dáme svíčky.

adventní věnec 6

Pak už je zdobení na každé z vás. Já jsem tentokrát použila už hotové přízdobičky. Použít můžete i přírodní materiály, které lze posbírat v přírodě.

adventní věnec 7

adventní věnec materiál

Tak ať se vám povede!

Reklama