Podunají

Omamná vůně svařeného vína, čerstvých sušenek a výhled na zamrzlé vinice z horké vířivky, tak může vypadat předvánoční romantický výlet do dolnorakouského Wachau. Den můžete strávit procházkou po ojíněných vinicích nebo pěkně v teple u krbu v hotelu či ve spa. Večer se pak rozzáří tisíce světel na adventním trhu kolem zámku Dürnstein. Za návštěvu pak určitě stojí i adventní vesnička v blízkém Melku.
5be953e957a05obrazek.png

Podunají nabízí i další trhy s kulisou romantických hradů a zámků čí tajemných klášterů. Tisíce světýlek ozáří zříceninu Aggstein, nádvoří zámku Eckartsau a Hof, kde probíhají i speciální vánoční prohlídky. Krásnější už adventní nálada snad ani nemůže být, pokud si jako kulisy dopřejete nádherný klášter v Göttweigu.

Přečtěte si o Kouzlu velkého adventu na Dunaji

Mostviertel

Předvánoční trhy v Mostviertelu jsou ve znamení zářícího světla a žhnoucího ohně. Kovářské řemeslo má totiž v tomto regionu dlouho tradici. Svařený mošt a sušenky na šesti vánočních trzích jsou pro návštěvníky zárukou jedinečného adventního zážitku. Trhy připravují například na zámcích Töpperschloss, St. Peter v Au a ve Waidhofen an der Ybbs. Pravé křesťanské Vánoce připravuje klášter Seitenstetten a na náměstí v St. Pöltenu najdou návštěvníci největší trhy v regionu.
5be9540813bcaobrazek.png

Přečtěte si o Ohnivých Vánocích

Waldviertelu
5be954421bfdbobrazek.png

Pravděpodobně nejromantičtější vánoční trhy v celém Dolním Rakousku zažijí návštěvníci v jedinečném prostředí zámku Rosenburg. Regionální prodejci, umělci a řemeslníci předvádějí svá umění a waldviertelské speciality svádějí k ochutnání. Vánoční trhy v Garseru již roky patří k nejkrásnějším v regionu. Atmosféru dotváří živá hudba a ohnivé show. Krásné trhy také připravují na zámku Weitra či Jaidhof, ve Zwettlu i Graffeneggu.

Weinviertel
V Dolním Rakousku to v prosinci žije i v oblasti Weinviertel, která je přímo na českých hranicích.
5be95437b2096obrazek.png
Sklepní uličky se obléknou do předvánočního hávu a nabízí skvělá vína i atmosféru trochu netradičního adventu. Mezi nejoblíbenější patří uličky ve Wolkersdorfu, Velm-Götzendorfu, Kellergasse v Retzi a vesničky Loamgrui v Unterstinkenbrunnu, Wunderbergu a v nejdelší sklepní uličce Evropy v Hadresu.

Přečtěte si o Adventu ve weinviertelské sklepní uličce

Vídeňské Alpy

Hned dva adventní trhy okouzlí návštěvníky v romantické části Vídeňského Nového Města. Na náměstí se otevírají trhy již v polovině listopadu a pod mocnou gotickou věží chrámu pak od prosince přivítají své hosty menší a intimnější trhy.  Předvánoční náladu podpoří výstava jesliček ve sklepě Nettlkeller zdejšího probošství. Před Vánocemi ožije zámek Reichenau čertovskou taškařicí a kouzelnou show i koncerty dechové hudby a gospelových sborů. Kdo chce uniknout vánočnímu shonu, pak je na adventních trzích v Seebenteinu na tom nejlepším místě. Na jesličkové cestě si nechají nahlédnout přes rameno řezbáři, kováři a umělečtí soustružníci. Trhy také připravují ve skanzenu v Krumbachu, na zřícenině Kirchschlag, v soutěsce Johannesbachklamm a v Rohru najdou návštěvníci živé jesličky a ledový strom.
5be954762336fobrazek.png

Přečtěte si o Adventu ve Vídeňských Alpách

Vídeňský les
5be954a9720a9obrazek.png

Pokud si chcete užít přímo císařský advent, zavítejte na jih od Vídně do města Baden, které se celé promění v zářící předvánoční oslavu, místní trh se nazývá adventní míle a je naprosto úžasný. Středověký adventní trh, kupci a řemeslníci, to vše tradičně připravují v Mödlingu. Kolotoče, obří kolo, Ježíškovu pošta a jízdy v kočáru se o víkendech konají v Leobersdorfu.
Za návštěvu stojí určitě také trhy v Berndorfu, v Klosterneuburgu, malé a milé trhy na hradě Neuhaus, na zámku Hernstein a Bad Vöslau i v klášteře Heiligenkreuz.

Více informací a tipů na vánoční výlety naleznete na DOLNI-RAKOUSKO.INFO/ADVENT

Reklama