Vánoce, někdo je vnímá jako svátky lásky, míru a pohody, někdo jako kolotoč uklízení, nakupování a zmatků. Pamatuji si na dárek, který mi manželka vlastnoručně vyrobila. Udělala mi obrovskou radost. Dostal jsem od ní adventní kalendář, který mi připomínal den, kdy už budou Vánoce.

Již jako malé dítě jsem se těšil na soudruha Ježíška a bál jsem se, aby ho nevystřídal „Děduška maroz“. Potom přišla revoluce a opět obavy, aby nám dárky nenosil Santa Klaus nebo „nedej strana“ Santa Dienstbier (pro ty, co si nepamatují: Jiří Dienstbier byl horký kandidát na prezidenta ČR :o))


Kupodivu i přes vyhlášený rektální alpinizmus - který považuji za český národní sport (a jsme v něm sakra dobří!) stále ještě nosí dárky Ježíšek. Aby si i malé děti mohly počítat, kdy už ty Vánoce budou, dostávají adventní kalendáře. Jednou jsem si povzdechl, že bych taky takový chtěl. Ale poznamenal jsem, že čokoláda ukrytá pod obrázky s čísly dnů zbývajících do Vánoc mi kazí postavu.

Moje manželka, nejlepší ze všech, mi vyrobila vlastnoručně kalendář absolutně čokolády prostý. Dojalo mne to až k slzám.

Pokud chcete, milé dámy, potěšit toho svého, přikládám návod k výrobě.

Potřebujete k tomu:

Nůžky

Popisovač (fix)

Lepidlo

Barevné papíry

Vrtačku + vrták 10mm

2 ks hmoždinek 10mm

2 ks šroubků do dřeva 8mm

2 ks podložek pod šrouby

Basu Plzeňského Prazdroje 0,3 litru 12 stupňů (pozor! musí to být opravdu „třetinky“. Půllitrovek je v přepravce jen 20 ks!!!) Z barevných papírků vystřihněte kolečka, popište čísly 1až 24 a nalepte je na korunkové uzávěry lahví s pivem.

Navrtejte dvě díry do stěny, ideálně v obývacím pokoji nad sedačku nebo jinou oblíbenou niku vašeho mazlíčka – myslím tím manžela. (Těm ostatním kupte buď kostičku nebo tužkové baterie :o)) Dbejte na to, aby rozteč otvoru umožnila zavěšení basy piva tak, aby nebylo při sledování TV nutno vstávat!! To je velmi důležité. Jako doplněk kalendáře se výtečně hodí otvírák zavěšený na dlouhé stuze. Pozorná a milá manželka se také postará, aby pivo, které je zrovna na řadě, bylo i vychlazené na správnou teplotu!!!

Veselé Vánoce

přeje

F@un

P.S.: Když šílíte s vánočním úklidem, připadá nám mužům, jako by byl doma celý rok jen nepořádek. Mnoho mužů hodně diskutuje o tom, co se doma před Vánoci děje. Ohlasy na úklid převážně záporné..

P.P.S.: Hledáte-li hvězdičku ukrytou v jablíčku, nekrájejte jablko od stopky k bubáku!!!

P.P.P.S.: Ale jinak mám Vánoce moc rád :o)

Archivní článek

Reklama