Adventní kalendář - doplněk předvánočního času. Přiznám se, že ačkoliv je už syn veliký, stejně se vždycky těšil na "advenťák". A mě z toho vždycky docela bolela hlava - jak do malinkých pytlíčků nebo krabiček od zápalek nakoupit 24 různých plochých drobností?  

Dokud byl syn malý, vystačila jsem klasicky s různými bonbonky nebo nafukovacími balonky, ale v jeho třinácti letech už čeká "aspoň žvycnu". Takže jsem se rozhlédla doma a našla - čtyři papírové krabičky od vajíček, každou po šesti kouscích. To je přesně 24 misek, do kterých se dá schovat pěkný dárek - ten totiž může být různého tvaru, výšky, hloubky a může vykukovat ven. A patřičně nazdobené krabičky se dají položit téměř kamkoliv.

Nejprve je nutné oddělit různé výstupky a zarovnat okraje. Celé krabičky se pak dají bez obav natřít Balakrylem. Vnitřky jsou položené do víček, aby byly pěkně hladké, ale pokud se vám chce natírat výstupky na vnitřcích, vypadají také docela pěkně.

Složené krabičky jsou obalené vánočním řetězem kolem dokola tak, aby se zakryla horní hrana krabiček. Napříč jsou kousky řetězu přichycené k obvodu. Použitý řetěz je sice velice dekorativní, ale je hodně huňatý, pro malé dítě je skoro lepší použít řetěz s krátkými lametami.

Další už pak záleží jen na vás - podle toho, kam adventní kalendář umístíte a podle věku dítěte lze zvolit libovolné zdobení. Pokud zvolíte kombinaci více barev, můžete udělat ještě i další dekoraci - například zbytek řetězu "promíchat" s malými barevnými kuličkami a umístit vedle kalendáře.

Do jednotlivých kalíšků pak dáte zabalené "balíčky", označené čísly...

           
Reklama