Blíží se doba Vánoc a s ní i krásné chvíle strávené v rodinném kruhu. Bohužel je mezi námi i mnoho těch, kteří se svými blízkými Vánoce strávit nemohou. Pro ty nejbezbrannější z nich, děti z dětských domovů, připravila společnost Kampa Group první adventní neděli milé překvapení. Letos poprvé pro ně uspořádala adventní brunch v Hergetově Cihelně. Rozjasnit dětské oči v předvánočním období přišli i se svými rodinami Leona Machálková, Ondřej Hejma, Anna Geislerová a Tomáš Krejčíř.

Adventní brunch byl připraven pro děti z dětského domova ve věku 7-17 let. Věkové rozpětí dětí bylo sice velké, ale vánoční atmosféru si užily všechny bez rozdílu. Děti si vyzkoušely například zdobení vánočních perníčků i vánočního stromku. Zdobení perníčků bylo příjemným zpestřením opravdu pro všechny, protože většina dětí i známých osobností si tuto milou tradici vyzkoušela v neděli v Hergetově Cihelně poprvé v životě.

K letošnímu brunchi přibyla i mikulášská nadílka. Štědrého Mikuláše, který rozdával nadšeným dětem dárky, tradičně doprovázel i krásný anděl s nezbedným čertem. Malý Artur Leony Machálkové zazpíval spolu s maminkou Mikulášovi písničku „Ježíšku, panáčku“. Za odměnu si vykoledoval čokoládový dortík.

Podpořit děti, prožít s nimi alespoň část vánočních příprav a postarat se tím o nezapomenutelný zážitek přišla mimo jiné také Anna Geislerová, Ondřej Hejma a Tomáš Krejčíř. Všichni si nedělní den příjemně užili. Největší odměnou jim však byla neskrývaná radost v očích dětí z dětských domovů.

Tomáš Krejčíř přišel na adventní brunch s manželkou a dětmi. Desetileté Doře, sedmiletému Adamovi i tříletému Danielovi se na brunchi moc líbilo. „Rád se účastním charitativních akcí a i ta dnešní ve mně vzbudila velice pozitivní dojmy. To, že jsem mohl vidět děti z dětských domovů Šťastné pro mě bylo největší odměnou“, nechal se slyšet Tomáš.

Ondřej Hejma, který přišel s rodinou, si brunch také příjemně užil. „Ke konci roku, kdy se začíná rekapitulovat, by každý mohl udělat alespoň něco málo pro ty, kteří to potřebují. Toto setkání bylo v krásném prostředí a skvěle navodilo adventní atmosféru,“ dodal.

Za zmínku stojí jistě i to, že dvě děti z dětského domova se budou osobně podílet třeba na přípravě třeba právě příštího brunche v Hergetově Cihelně. Sedmnáctiletá Věra a patnáctiletý Honza, pocházející z dětského domova v Dolních Počernicích, se totiž v současné době učí na kuchaře.

Brunch nebo bruncheon představuje jídlo, které je podávané od pozdního rána do brzkého odpoledne, obvykle mezi 11. a 15. hodinou a kombinuje pokrmy k snídani i obědu. Samotný název vznikl složením anglických slov pro snídani a oběd, tedy BReakfast a lUNCH a  poprvé se začal používat pravděpodobně ve Velké Británii kolem roku 1896. Brunch je obvykle servírován jako samoobslužný bufet, pokrmy však mohou být servírovány také jako menu, někdy současně s nabídkou bufetu. Brunch je nabízen za jednotnou cenu na osobu a často tento způsob jídla, zvláště o víkendech, využívají rodiny s dětmi či přátelé, kteří si chtějí napřed očima vybrat, na co právě mají chuť a  během jídla si povídat v příjemné a milé atmosféře.

Reklama