V panelákových bytech se každoročně řeší dilema - mít adventní věnec a byt, připomínající slušně vybavené mraveniště, pokud se jehličí týče, nebo se obejít bez parády?

Klasický adventní věnec by měl viset u vstupu do bytu, nebo zdobit stůl - v prvním případě máte šanci, že vydrží alespoň dva týdny  bez opadávání, ale na stole musíte věnec zavlažovat.

Dá se pomoci formou na savarin, do které dáváte pravidelně vodu, ale letos jsem objevila něco jiného - korpusek, určený přímo k adventní výzdobě.

Lze jej použít dokonce i bez větviček jako atypický zdobný prvek, a kupodivu na nazdobeném stole vypadá docela hezky, chce to jenom odvahu, ale tu já neměla.

Ovšem s větvičkami a stříbrem vypadá úplně jinak - zvolila jsem modrostříbrnou studenou kombinaci.

Spodní patro tvoří větvičky tisové (pozor - nedávat domácím zvířátkům!) a aby věnec nevypadal "usedle", je do prostoru dotvarován větvičkami jalovce. Ty také zakryjí i případné prosvítání podkladu.

Dozdobení je provedeno stříbrnými konci "vánoční růže" - ovšem umělými - a rozložení větviček jsem fixovala ozdobnými jehlami, které jou zakončeny perlou.

Celý věnec je pak odlehčený stříbrnými vlákny, obtočenými kolem celého jeho obvodu.

Při pravidelné zálivce vám pak věnec vydrží i panelákové prostředí bez úhony na kráse - stačí jej občas umístit na noc do chladna.

Kombinace barev byla zvolena s ohledem na ostatní výzdobu - ale klasický věnec je samozřejmě s fialovou barvou, doplněný mašlemi, nebo červený, ozdobený sušenými plody s veselými stužkami a pozlacenými šiškami nebo oříšky.

     
Reklama