Čtenářka Ludmila dokáže překonávat svůj strach a tak si užívá ve vodě i ve výškách. Díky Ludmilo za fotky i příběh.

Jelikož mě baví veškeré sporty, tak adrenalin přímo miluji. Jen od té doby co jsem byla těhotná a mám děcko, tak už mám jiné záliby. Zážitků mám, ale spousty a spousty a jen ty nejkrásnější. Díky mé odvaze a kamarádům jsem poznala krásy ČR i jiných zemí z jiné perspektivy: ze stromů :-D, z vody, z hor, ze skal, ze vzduchu…

Podělím se s vámi o pár těch nejzajímavějších zážitků-adrenalínů

11

Adrenalin ze stromu:-D. Brácha mě vytáhnul, když jsem byla u něj  v Anglii na návštěvě na Go Ape. V ČR tento druh sportu nebyl ještě tak znám, tak pro mě to byla novinka. Lezení po stromech a překonávání různých překážek na laně. Dnes už tyto lanové dráhy jsou k vidění poměrně všude. Před vpuštěním na dráhu jsme dostali školení jak používat jištění, karabiny a jak se chovat. Některé překážky byly lehčí, některé obtížnější a někdy mi i musel brácha poradit jak na to. Jen při seskoku do sítě jsem se trochu bála. Padalo se volným pádem, než se člověk zachytil do sítě. Oddychové body byly- pouštění se ze stromů a nechat se svést až na zem, to byla paráda. Nebylo by nic co by se nedalo zvládnout, jen to chtělo opravdu kus odvahy a nebát se výšek. Dokonce jsem dostala certifikát o absolvování opičí dráhy :-D. Všem bych toto doporučovala vyzkoušet, je to úžasný zážitek a každá dráha  má něco do sebe.

13Adrenalin z vody. Sjížděli jsme na týden po povodních řeku. Vody jsme měli teda hodně, jen to počasí nám moc nepřálo. Když začalo pršet nebo hřmět, tak vždycky někdo pronesl, ať se nebojíme, že řeka to stáhne :-D pěkný humor to byl. Jednou nás ráno vyhnala voda s tábořiště. Celou noc pršelo a když jsme se vzbudili, vodu jsme měli skoro ve stanech. Rychle jsem se spakovali a pokračovali v plavbě dále.

Každý jez jsme sjížděli (teda jen ti kdo se nebál), to já rozhodně nebyla. Vzruší přece musí být, záchranný vesty jsem stejně měli pro jistotu nonstop na sobě, tak se zas tak nebylo čeho bát. Jen občas se to nedalo kočírovat, tak jsme se koupali, ale to k vodě prostě patří :-D. Sjížděla jsem jak na kanoích, tak raftu a mohu říci, že raft mi příjde dobrodružnější.

12Adrenalin z Vysokých Tater-lezení po řetězech. Dodnes jsem na sebe hrdá, že jsem tuto túru absolvovala a překonala svůj strach, který jsem ani netušila, že přijde. Na úpatí vrcholků Tater jsme se s kamarády rozdělili na dvě skupiny. První pro ty méně odvážné byla pozvolná cesta zpět na ubytovnu a ta druhá pro ty odvážné co chtějí zažít ten praví adrenalin. Celou stezku jsme šli bez jištění jen na přidržování byly řetězy. S kamarádkou jsme si celou cestu prozpěvovali aby nás nezastihnul strach. Když už se skály přibližovaly do pravých úhlů, začalo jít trochu do tuhého. Zmocňoval se mě nepříjemný pocit, ale nic jsem nedávala na sobě znát a vesele lezla dále. Zastavila mě až zatáčka, kde byl na přelezení pouze jeden řetěz a pod nohama nic, jen prudký sráz. Tak to bylo poprvé co se mě zmocnil nepřítel strach. Kamarádka mě povzbuzovala a pořád opakovala, jak to mám přelézt-chytnout se rukama  pevně řetězu, chodidla zapřít do skály a přeručkovat to.

Tak jsem se chytila řetězu a začala mu vyznávat lásku, že ho strašně miluji a že ho neopustím, tak aby mě ani on nepouštěl :-D Nakonec jsem toho neřáda „stracha“ překonala a také si oddychla, že nemusíme jít celou stezku, protože se začalo stmívat. Než jsme se ale dostali na rozcestí, tak už byla tma, ale ten pocit, že jsme zvládli ten nejtěžší úsek, bylo nepopsatelný a ta krásna ze štítů Vysokých Tater- všude ticho, klid, jen vrcholky skal a pod nimi krásné průzračné jezera. také nepopsatelný zážitek.

Když člověk překoná svůj strach a začne si věřit, tak získá odvahu a dokáže vše možné i nemožné :-D. Toto jsem právě zjistila až ve Vysokých Tatrách.
Přeji všem hezký den Ludmila
Text nebyl redakčně upraven


Jaký je váš nejlepší adrenalinový zážitek?

  • Máte ráda adrenalinové atrakce a sporty?
  • Nebo se jich straníte?
  • Na čem nejstrašnějším jste byla?
  • Co vás z adrenalinových atrakcí nejvíce baví?
  • Máte nějakou zajímavou historku spojenou s adrenalinovým sportem, či atrakcí?
  • Klepete se na zemi i za ostatní strachem a nemůžete se na to ani dívat?
  • Kam byste nás za adrenalinem pozvala?
  • Jaké bylo vaše nejlepší adrenalinové dobrodružství?

A nabízí se i mnoho dalších podotázek. Tak neváhejte, sedněte a pište své názory, příběhy a historky,  posílejte své fotky a videa na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jednu z vás odměním za příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit, balíčkem potřeb pro adrenalinové nadšence.

Reklama