• adidas UltraBOOST Parley je oficiální botou běhu pro oceány Run For The Oceans 2018, největší globální série běhů, která umožňuje běžeckým komunitám i jednotlivým běžeckým nadšencům bojovat proti znečištění oceánů plasty.
  • 85 % svršku boty UltraBOOST tvoří Parley Ocean Plastic® Primeknit, který je vyrobený z přibližně 11 plastových lahví sebraných na plážích a pobřeží před tím, než se staly odpadem v moři.
  • Nová tmavě modrá barva je inspirována hloubkou Mariánského příkopu.
  • Tato nová barevná varianta je k dispozici od 20. června na e-shopu adidas.cz/ultraboost a od 27. června i ve vybraných prodejnách.

Nové adidas UltraBOOST Parley jsou oficiální běžeckou botou letošního běhu pro oceány Run For The Oceans 2018, který je globálním běžeckým hnutím společnosti adidas a programu Parley v boji proti plastovému odpadu v mořích a oceánech. Celosvětová kampaň probíhá od 8. června do 8. července 2018.
5b39fefe4ff9fobrazek.jpg
 
adidas podporuje vzdělávací a komunikační programy Parley od roku 2015. Zároveň je adidas průkopníkem kreativních ekoinovací, mezi které patří vlákno Parley Ocean Plastic®, a pomáhá tak v boji s plastovým odpadem v oceánech. Letos věnuje adidas za každý kilometr uběhnutý v období globální běžecké kampaně s aplikací Runtastic 1 USD (do max. výše 1 000 000 USD). Prostředky získané v rámci běhu Run for the Oceans budou použity na projekt Parley Ocean School, který vzdělává příští generace, 5b39ff5b27124obrazek.jpgjako například děti zasažených oblastí,
v otázkách ochrany oceánů. Pomocí praktických zážitků se z nich snaží vychovat ekologicky smýšlející generaci, která se stará o své prostředí.
 
Každý pár bot adidas UltraBOOST Parley zabrání díky využití vlákna Parley Ocean Plastic® přibližně 11 plastovým lahvím, aby skončily jako odpad v oceánech. Tato revoluční ekoinovace začíná život u plastového odpadu sebraného z pláží. Ten pak adidas zpracuje do vlákna použitého k výrobě Primeknit svršku boty. adidas UltraBOOST Parley obsahují také ikonickou technologii odpružení BOOST pro největší návrat energie. Ta je zabudovaná do podešve spolu s přírodní gumou Continental zajišťující vynikající přilnavost k povrchu za jakýchkoliv podmínek. Speciální NFC chip v pravé botě pak umožňuje svému majiteli získat více informací o partnerství a také návod, jak omezit užívání plastů v běžném životě.
 
Matthias Amm, Product Category Director, adidas Running, řekl: “Nové adidas UltraBOOST představují další milník našeho dlouhodobého partnerství s Parley for the Oceans. Společně měníme hrozbu v materiál a plánujeme i nadále dlouhodobě pokračovat v investicích do ekoinovací. Ambicemi a cílem hnutí Run for the Oceans je inspirovat běžecké nadšence po celém světě, aby nás podpořili v boji proti znečištění moří a oceánu plastovým odpadem. Každý kilometr se totiž počítá.”
 
Zákazníci a běžci se mohou tohoto hnutí zúčastnit od 8. června do 8. července 2018 spolu s největšími běžeckými hvězdami značky adidas Waydem van Niekerkem a Shaunae Millerovou. Pro vice informací a registraci  navštivte www.adidas.com/Parley.

Nové běžecké boty adidas UltraBOOST Parley jsou exkluzivně v prodeji od 20. června 2018 v rámci e-shopu adidas.cz a od 27. června pak i v prodejnách za cenu 4 899 Kč.
5b39ff20c90a6obrazek.jpg

 
Sledujte konverzaci @adidasrunning na Instagramu, Facebooku a Twitteru - #UltraBOOST, #RunForTheOceans, #adidasParley.