Značka adidas opět potvrdila svůj závazek pomoci skoncovat se zamořením oceánů plastovými odpady, který je součástí partnerství s Parley for the Oceans. 10. května 2017 uvede adidas do prodeje adidas Parley UltraBOOST, UltraBOOST X a UltraBOOST Uncaged, speciální běžeckou kolekci bot vyrobených z Parley Ocean Plastic, která je nejen svou modrou barvou inspirována pobřežím Malediv.

dd

Každý pár obuvi je vyroben z cca 11 plastových lahví vylovených z oceánu právě v této oblasti. adidas tak proměňuje hrozbu, kterou plastový odpad v oceánech je, ve vlákno a následně vysoce funkční sportovní výrobky. Společnost se zavázala vyrobit v roce 2017 jeden milion párů bot z recyklovaného plastového odpadu z moří a oceánů, Kromě bot nabízí adidas i další Parley výrobky. Patří mezi ně plavky i produkty outdoorové kolekce, které byly uvedeny letos na trh. Zde můžete získat více informací: adidas.com/parley

poty

Na podporu boje proti znečištění oceánů plasty připravuje společnost adidas i speciální běh pro oceány -  adidas x Parley Run for the Oceans. Jedná se o globální digitální projekt, který proběhne u příležitosti Světového dne oceánů ve dnech 5. - 11. června 2017. Zájemci se mohou zaregistrovat, stáhnout si mobilní aplikaci a v těchto dnech se tak stát součástí mezinárodní skupiny běžců, kteří běhají kdykoliv a kdekoliv kilometr za kilometrem pro čisté oceány. Projekt nabízí ke stažení aplikaci „Back to the Oceans“ Runtastic Story Run, kterou si mohou běžci stáhnout a během s ní se do projektu zapojit. Mimo jiné se také dozvědět proč je znečištění moří plasty takovou hrozbou a co mohou udělat pro její zastavení. 8. června ve Světový den oceánů pak proběhne ulicemi New Yorku hromadný běh proti znečištění oceánů plasty, jehož se společně zúčastní běžci, bojovníci za oceány, vlivní lidé i mezinárodní hosté. Pro více informací a registraci navštivte: adidas.com/runfortheoceans.

fa

Reklama