Herečka Adéla Gondíková se zúčastnila zajímavého experimentu, ve kterém se zavázala, že pět dní nebude používat antiperspirant ani deodorant. Nápad s experimentem vznikl na základě výsledků průzkumu značky Rexona a dat z trhu za rok 2007, ze kterých vyplynulo, že Češky používají deodoranty 4x méně než Angličanky. Adéla Gondíková nakonec experiment vzdala po třech dnech.

 

Absenci antiperspirantu pociťovala na každém kroku, často se pozorovala a celkově se necítila ve své kůži. Důkaz o tom naleznete na webových stránkách www.stoppotu.cz. Na těchto stránkách také naleznete užitečné rady, jak zabránit pocení, a pokud máte jakýkoli dotaz, je vám k dispozici poradna dermatoložky MUDr. Lucie Růžičkové Jarešové. 

 

19. srpna 2008 zahájila Adéla Gondíková unikátní deo experiment. Zavázala se, že po dobu pěti dní nebude používat antiperspirant ani deodorant. Do experimentu šla se zvědavostí, jak vše bude probíhat. „Mě samotnou zajímalo, jak to několik dní bez antiperspirantu přežiji. Člověk používá některé věci denně a naprosto automaticky. Nedokázala jsem si představit, že by mi někdo vzal tak samozřejmé věci jako mobil, notebook či právě antiperspirant,“ říká k deo experimentu Adéla Gondíková.   

 

Deo experiment půvabná herečka nakonec ukončila po třech dnech. Adéla Gondíková k tomu dodává: Bylo nepříjemné, jak strašně jsem „lepila“ v podpaží. I když jsem se osprchovala, začala jsem se potit znova. Jsem na antiperspirant prostě zvyklá. Ten třetí den jsem se necítila vůbec ve své kůži… prostě jsem to nevydržela a nastříkala se.“

 

Během deo experimentu sledoval Adélu Gondíkovou na každém kroku filmový štáb a záznamy z experimentu jsou k vidění na webových stránkách www.stoppotu.cz. Na webových stránkách také naleznete zajímavé informace o pocení, užitečné rady, jak pocení zabránit a vyvarovat se nepříjemnému pachu potu. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně pocení, odpoví vám dermatoložka MUDr. Lucie Růžičková Jarešová.

Reklama